Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Velké přiznání SuperStar Petra Borkovce: Krádeže za 100 tisíc a drsná vazba, hrozně se stydím, přiznal

Velké přiznání SuperStar Petra Borkovce: Krádeže za 100 tisíc a drsná vazba, hrozně se stydím, přiznal
Zdroj: archiv
+ Dalších 5 fotografií
exkluzivně
Petr Borkovec (20) se objevil v poslední řadě pěvecké show SuperStar a již od prvního kola patřil mezi jasné favority. Porota zanedlouho poznala, že vedle talentu je Petr dost horkokrevný a temperamentní, což mu ne vždy bylo ku prospěchu. Po skončení soutěže to šlo s Petrem z kopce. Kluk z maloměsta nezvládl rychle nabytou slávu a začal pít, což ho dovedlo až k trestné činnosti. Nadějný zpěvák poskytl redakci eXtra.cz exkluzivní rozhovor, ve kterém s ponížením vše přiznává a doufá, že se zvládne vrátit zpátky a věnovat se pěvecké kariéře.

Kluk z maloměsta, který okouzlil porotu

Petr Borkovec se jako devatenáctiletý objevil v SuperStar. Hned v prvním kole nakráčel před porotu s kytarou v ruce a úsměvem od ucha k uchu. Z jeho výkonu si porota téměř sedla na zadek. Nejvíce ho pochvalovala slovenská zpěvačka Katarína Knechtová, která pro mladičkého Borkovce měla od začátku slabost.

Nadějný zpěvák postupoval v pěvecké show dál a zdálo se, že ho nic nezastaví. Jenomže jedna jeho bujará oslava na počest postupu do dalšího kola nedopadla dobře a jeho opilecké vrávorání zaznamenaly kamery.

Před porotou musel následně vysvětlovat, proč k tomu došlo a co to mělo znamenat. Petr si byl moc dobře vědom toho, že jeho chování může mít dopad na další působení v soutěži, kterou chtěl tak hrozně vyhrát.

Porota se nad zpěvákem z Jablunkova slitovala a poslala ho dál. Přesvědčil je Petrův nevídaný talent. Několikrát mu bylo ale důrazně řečeno, že se podobný exces už nemůže během soutěže opakovat.

A to koneckonců Petr dodržel. Borkovec se SuperStar sice nestal, ale probojoval se až do poslední pětice finalistů. Po skončení SuperStar Petr koncertoval a měl dobře našlápnutou kariéru...

Pád na dno, alkohol, krádeže

S Petrem Borkovcem to ale začalo jít z kopce. Čím dál tím více bylo o něm slyšet ve spojitosti s bujarými večírky, alkoholem a nevydařeným vztahem se zpěvačkou Katarínou Knechtovou. V době, kdy se rozešli, sám Petr přiznal, že je to pro něj velmi těžké období, ze kterého by se chtěl co nejrychleji dostat.

Řešení ale hledal na konci flašky a začalo se mu to vymykat kontrole. Excesy pod vlivem alkoholu, krádeže, pobyt na záchytce a další průšvihy si vybraly svou daň. Pobyt v psychiatrické léčebně, kam Petr sám nastoupil, mu také neprospěl.

Vše došlo až tak daleko, že talentovaný zpěvák byl v létě zatčen policií a následně byl z cely předběžného zadržení převezen do vazební věznice na Pankráci. Soudce poslal Borkovce do vazby poté, co kriminalisté dokázali, že na svobodě by mohl v trestné činnosti pokračovat. Poté se na delší dobu po zpěvákovi slehla zem...

Omluva, stud, druhá šance?

Po téměř půl roce se Petr Borkovec rozhodl udělat výjimku a redakci eXtra.cz poskytl rozhovor. "Vůbec na to období nechci vzpomínat. Nechápu, jak jsem se mohl takhle chovat. Spoustě lidem jsem ublížil a hrozně mě to mrzí. Nechci, aby má slova omluvy zněla jako řeči do prázdna," vypráví Petr Borkovec s tím, že si plně uvědomuje, že bude muset převzít plnou zodpovědnost za své činy a nést následky.

"Kradl jsem a napáchal jsem škodu kolem 100 tisíc. V současné době se pomalu dávám dohromady a nechci nic uspěchat. Pracuji, abych mohl řádně splácet svůj dluh, a také se chystám dodělat si maturitu. To jsou pro mě nyní priority."

Petr se svěřil s tím, že by se ze všeho nejvíce rád vrátil zpátky na pódium a zpíval. "Nechci, aby to znělo jako klišé, ale když jsem byl ve vazbě, složil jsem nějaké texty a myslím, že by se to mohlo lidem líbit. Ve vazbě jsem strávil dlouhé tři měsíce a myslím, že jsem si tam skutečně uvědomil plno věcí. Hlavně to, že do takového světa nepatřím. A co jsem tam měl dělat? Tak jsem zkrátka začal skládat," dodal.

Petr Švancara se opřel do Novotného a Survivoru: Kvůli genderovému pravidlu si nebral servítky

Související články

Další články

Nejnovější kauzy