Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Tadeáš Zelenka

Nejnovější kauzy

Velké přátelství: Medvěd, lev a tygr žijí dohromady už 15 let. Nedají bez sebe ani ránu!

+ Dalších 5 fotografií
Toto je opravdu velmi zvláštní přátelství. Tito tři by se nejspíš v přírodě vůbec nepotkali. A pokud ano, tak by to zřejmě nedopadlo dobře. V útulku v americkém státě Georgia ze z nich ale stali nejlepší přátelé a neudělají bez sebe ani krok. Tygr bengálský Shere Kam, medvěd baribal Balloo a africký lev Leo spolu žijí v jednom výběhu. A to se jen tak nevidí.

Trojici zvířat, které se přezdívá BLT (bear – medvěd, lion – lev, tiger – tygr), spojil velmi krutý osud. V roce 2001 byli zachráněni ze sklepa domu v Atlantě v USA během policejní drogové razie. Byli drženi v suterénu v hrozných podmínkách. Od té doby žijí v centru Noemova archa a jsou nerozluční přátelé.

„Klidně jsme je mohli oddělit, ale přišli sem jako rodina, tak jsme se rozhodli, že je necháme spolu. Jsme jediným místem na světě, kde najdete takovou kombinaci zvířat žijících pohromadě,“ řekla asistentka ředitele centra Diane Smith.

Za celých patnáct let byli od sebe odděleni jenom jednou. Balloo totiž musel na operaci. Na tlapkách měl od bývalých majitelů zarostlý obojek, který se musel odstranit. Když byl pryč, byli jeho kamarádi hodně rozrušení. Balloo jim prostě chyběl a měli strach, že už svého kamaráda nikdy neuvidí.

Lev, tygr a medvěd tráví celé dny společně a mají se moc rádi.

Související články

Další články