Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Velké obavy Lucie Zedníčkové: Lidé trpí, jsou agresivní a ještě přibude domácího násilí

Lucie Zedníčková se svou půvabnou dcerou Amálií, která se také věnuje herectví.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 4 fotografie
koronavirus
S herečkou Lucií Zedníčkovou (52) se redakce eXtra.cz potkala na natáčení filmu Když prší slzy. Aktuální koronavirová situace je neúprosná, a to zejména v kulturní sféře. Mnoho umělců přišlo kvůli vládním nařízení o práci s nejistou vidinou budoucnosti. Půvabná herečka, která se herectvím živí většinu svého života, prozradila, jak koronavirové období zasáhlo ji. Vždy pozitivní Lucie už ale budoucnost zase tak růžově nevidí.

Ani doba koronavirová půvabnou herečku Lucii Zedníčkovou nezastavila od pracovního shonu. Se svým novým partnerem se totiž rozhodla v první koronavirové vlně založit divadelní spolek.

"Akční jsem sice byla, ale hrát zatím nemůžeme. Tahle situace je velmi demotivující, ale i tak jsem založená jako optimistka a stále si říkám, že když nejde o život, nebo člověk není nemocný, tak všechno v životě má řešení, takže se z toho nehroutím," prozradila pro eXtra.cz.

Co jí nahání větší strach než koronavirus?

"Musím zaklepat, že my máme v rodině tuhý kořínek, takže z té nemoci až takový strach nemám, jako spíše z toho, že je té práce málo, a také se bojím toho, jak to bude s kulturou do budoucna. Mám pocit, že už to tady s námi bude napořád, že se bude neustále rozvolňovat, pak zase přitvrzovat. A ti, kteří to odnesou jako vždy první jsou umělci a kultura, která je zkrátka na posledním místě," řekla Lucie Zedníčková pro redakci eXtra.cz.

Politiky nemůžu poslouchat

Pro redakci eXtra.cz se Lucie Zedníčková také rozpovídala k názoru některých politiků, kteří tvrdí, že mají jít umělci pracovat za kasu nebo jako dělníci. "Politiky už poslouchat nemůžu, protože je spousta politiků, za které se stydím a pak je spousta politiků, kterým bych tu práci zatrhla vykonávat. Jsou škodliví, i jejich názory jsou škodlivé, takže já už to poslouchat nemůžu," svěřila se.

Na dopad vládních zákazů a nařízení se dívá herečka ve větším rozsahu. "Není to pouze o tom, že umělcům chybí hrát divadla, ale jde i o tu druhou stranu, kterou si politici a ti, co tady ty opatření vymýšlí, už neuvědomují."

Dopad nařízení se na lidském duševním zdraví dle herečky ještě velmi projeví. "Kultura je podle mě velmi důležitá pro zdravý duševní rozvoj člověka, že má tu možnost se jít po práci uvolnit, podívat se na divadelní představení, na komedii u které se zasměje, do divadla, na koncert. Opravdu si myslím, že duchovně budou lidé strašně ochuzení a časem se to velmi projeví."

Stresů, depresí a úzkostí dle průzkumu v době koronavirové opravdu razantně přibývá a zhoršují se. "Aby chodili lidé do práce a pak domů, se dá překlenout jen na krátké období, ale nemůže se z toho stát styl života, pak budou lidi agresivní, pak z toho bude domácí násilí. Všechno to vzniká, protože jsou lidé více a více frustrovaní a nedá se to udržet," řekla pro eXtra.cz

Související články

Další články

Nejnovější kauzy