Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Velká změna jízdních řádů: Vlaky i MHD budou od prosince jezdit jinak

Zdroj: profimedia
přehled
V polovině prosince přijde velká změna jízdních řádů, která se bude týkat celé republiky. České dráhy i dopravní podniky měst Prahy a Brna zveřejnily, jaké novinky pro cestující plánují. Některé velké změny se odehrají už na počátku měsíce.

České dráhy chystají od prosince posilovat dálkové spoje, jejichž nabídka by se měla v brzké době významně rozšířit. Mimo republiku tak cestující budou mít častější spoje například do Rakouska či do Polska. Největší oznámenou novinkou je railjet Vindobona, který bude přímo spojovat Štýrský Hradec a Vídeň s Drážďany a Berlínem.

V pátek a v neděli v dopravní špičce budou posíleny i spoje Praha - Brno - Praha, posílení ve stejnou dobu se dočkají i cestující z Prahy do Břeclavi. Pro obyvatele severní Moravy bude jistě potěšením, že budou mít k dispozici až čtyři páry přímých vlaků do Vídně a jeden dokonce až do jižního Rakouska. Na kompletní přehled změn se můžete podívat zde.

Praha

Pražský dopravní podnik od prosince spustí spoustu změn, jednou z těch nejzásadnějších je vznik nových spojů a zrušení některých linek, které budou nahrazeny zcela novými. Mezi takové patří například linka 192 z Nemocnice Pod Petřínem na Florenc, kterou nahradí linka 194.

Se začátkem prosince v Praze přijdou i změny názvů dvou zastávek. Krausova se přejmenuje na Sídliště Letňany a Milovice, Rozc. Zbožíčko bude mít název Milovice, Třešňová. Na další konkrétní změny se podívejte zde.

Brno

Brno se Prahou inspirovalo, provede však drobnější úpravy. Brněnská MHD otevře tramvajovou trať v Zábrdovické ulici, čímž se obnoví tramvajové linky 2 a 3 na Starou osadu. „Zároveň Dopravní podnik města Brna zprovoznil nový úsek trolejbusové trati Novolíšeňská – Jírova. Tato novinka s sebou nese i úpravu tras autobusových linek ve východní části města Brna – od Židenic přes Vinohrady až po Líšeň,“ uvedla pro server TN.cz mluvčí brněnského dopravního podniku Hana Tomaštíková.

„Protože byl zaznamenán velký zájem veřejnosti o zachování linky x27, bylo po důkladném zvážení zachováno přímé spojení mezi Dělnickým domem a sídlištěm Vinohrady. Toto spojení bude nově zajišťováno úpravou trasy linky 78, která nově obslouží sídliště Vinohrady a také zastávku Strnadova,“ dodala mluvčí.

Související články

Další články