Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Velká žádost Terezy Hlůškové: Pašeračka by si přála milost, smíří se prý ale i s kaucí!

Zdroj: extra.cz
+ Dalších 108 fotografií
heroin
Tereza Hlůšková (23) už rok a půl trpí za mřížemi v Pákistánu. Při představě, že by měla ve vězení strávit ještě dlouhých 8 let se mladičká pašeračka hroutí, a tak se rozhodla udělat vše proto, aby se skutečně co nejdřív dostala domů. Její právník podal k soudu dvě žádosti, z nichž v jedné požaduje milost nebo alespoň propuštění na kauci. V té druhé pak co nejrychlejší projednání odvolání své klientky.

Pašeračka Tereza Hlůšková ze svých vlastních zkušeností moc dobře ví, že pákistánská justice si dává na čas. S heroinem v kufru byla zadržena už v lednu roku 2018, trvalo ale až do března letošního roku, než ji soud poslal na 8 let a 8 měsíců za mříže. Od té doby jí byl trest už dvakrát snížen o 2 měsíce.

Jednání o Terezině odvolání bylo nařízeno až na září, nicméně už ve středu ji vzali soudci na milost a začali její případ znovu projednávat. Její právník podal k soudu dvě žádosti, z nichž v jedné požaduje milost nebo alespoň propuštění na kauci, v druhé žádosti pak Hlůšková požaduje dřívější datum soudního slyšení. „Jedna žádost se týkala milosti nebo propuštění na kauci a další Terezina žádost byla ohledně dřívějšího soudního stání,“ sdělil zdroj serveru Blesk.cz.

Soudci Alia Neelum a Shahbaz Ali Razvi si sice Tereziny požadavky přečetli, nicméně nerozhodli o tom, zda jim vyhoví. Čekají totiž prý na vyjádření celní správy, která Terezu zadržovala po dobu prvního procesu. „Nyní bude potvrzeno datum Terezina odvolacího soudu. Poté soud rozhodne o žádosti o předčasném slyšení,“ dodal zdroj.

Související články

Další články