Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Počasí Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Velká výstraha meteorologů: Silné deště zasáhnou Česko a hrozí i POVODNĚ!

Na některých místech hrozí i povodně.
Zdroj: Google Maps
Silné deště zasáhnou Česko, nekritičtější situace bude na severu a severovýchodu země. Až do čtvrtečního večera platí výstraha, kterou vydali meteorologové. Na některých místech hrozí i povodně.

Tropické teploty budou v Česku doprovázet silné lijáky, které zasáhnout zejména sever a severovýchod země. Pršet ale bude po celé republice. Před vydatným deštěm varoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Od úterý až do čtvrtka večer platí výstraha, a to pro Olomoucký, Moravskoslezský, Pardubický a Zlínský kraj. Situace může být kritická na některých tocích Beskyd a Jeseníků. Podle meteorologů by mohlo napršet 80 až 120 mm, ze čtvrtka na pátek bude déšť pomalu ustupovat.

Až do odvolání zároveň platí výstraha před povodněmiu pro Pardubický, Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský kraj. Měl by však být překročen jen první povodňový stupeň.

Na pozoru by se měli mít především řidiči, meteorologé radí, aby na zatopené silnice vůbec nevyjížděli, přestože by se mohlo zdát, že je vody málo. Opatrní musí být i vodáci, kteří by se řekám v oblastech, kde hrozí povodně, měli obloukem vyhnout.

Související články

Další články