Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Další oběť velké vody v Česku: Muž v Lopeníku si fotil povodně, stálo ho to život

Další oběť velké vody v Česku: Muž v Lopeníku si fotil povodně, stálo ho to život
Zdroj: HZS Pardubického kraje
Další oběť
Extrémní počasí si vyžádalo další život. Aktuálně se jedná už o čtvrtou oběť nynějších lokálních povodní v České republice. Na utonutí zemřel během víkendu třiašedesátiletý muž. K tragickému incidentu došlo v rozvodněném potoce Hrubár v Lopeníku na Uherskohradišťsku.

Poslední týdny sužují Česko silné deště, které napříč republikou páchají ohromné škody. Web Slovácký deník přinesl nyní informaci, že si extrémní počasí během víkendu vyžádalo další oběť. Portálu potvrdila smutnou novinku policejní mluvčí Simona Kyšnerová. Okolnosti úmrtí vyšetřuje policie.

Jak uvádí deník, policisté po muži pátrali několik hodin bezúspěšně. Následně našli u potoka Hrubár v Lopeníku tělo bez známek života. Třiašedesátiletý muž zřejmě spadl do vody, když si fotil povodně.

Víkendové oběti

Jedná se už o čtvrtou oběť velké vody za víkend. V neděli se stala obětí osmiletá dívka. S otcem a patnáctiletou sestrou se vydala na vyjížďku na raftu po řece Morávce. Dívka vypadla z člunu u soutoku Morávky a Ostravice na Frýdecko-Místecku. Následně byla dívka nalezena v bezvědomí. Bohužel při převozu do nemocnice zemřela.

V sobotu si pak kolemjdoucí všimli, že v řece Osoblaze na Bruntálsku jsou dvě těla. Ještě tentýž den hasiči z řeky vytáhli tělo muže. Ženské tělo, jež svědci zpozorovali, se zatím nenašlo.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy