Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Střelba v Ostravě StarDance 2019 Extra Host (pořad) Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Velká tragédie: Štefan (†9) zemřel první den prázdnin před zraky svých rodičů

neštěstí
Obrovské neštěstí se stalo hned první prázdninový den rodině ze Slovenska. Syn Štefan (†9) zemřel potom, co ho srazilo auto a užil si tak prázdniny, na které se tak těšil, jenom jeden den. V sobotu v podvečer ho srazilo auto ve chvíli, kdy spolu s rodiči nastupoval do taxíku.

Tragédie se stala na frekventované silnici ve městě Snina. Malého chlapce tam srazilo podle slovenských médií auto policejního kadeta. Záchranáři se snažili hodinu Štefana oživit, bohužel se jim to už nepodařilo.

Števko, který se nemohl dočkat prázdnin, si užil pouhý jeden den. „Mluvil jenom o tom, nechtěli jsme ho zklamat, tak jsme hned první prázdninový den zamířili do rekreační oblasti. Celý den tam Števko řádil a po odchodu byl už velmi unavený, proto jsme si na cestu domů zavolali taxík,“ svěřili se zdrcení rodiče.

Otec Štefan (33) a matka Marika (31) nikdy nezapomenou na moment, kdy taxík zastavil a Števko do něj chtěl nastoupit. Chlapec ale nestihl otevřít dveře a srazilo ho auto. „Hodinu ho oživovali, měl zakrvácenou celou hlavu. Když umíral, díval se mi do očí a já jsem mu nedokázal pomoci,“ líčí strašlivý zážitek se slzami v očích otec.

Štefan byl podle rodičů velmi hodný, vynikal v matematice a i v domácnosti prý pomáhal. Takový začátek prázdnin je noční můra pro všechny rodiče.

Případem se nyní zabývá inspekce ministerstva vnitra. „Vyšetřovatel Úřadu inspekční služby MV SR začal v tomto případě trestní stíhání ve věci přečinu usmrcení. V současnosti se vykonávají potřebné procesní úkony. Příčiny dopravní nehody a míra zavinění jsou předmětem vyšetřováni,“ uvedla Petra Friese z tiskového oddělení Ministerstva vnitra Slovenské republiky.

Mohlo by vás zajímat

Další články