Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Velká rána pro hudební svět: Zemřela zpěvačka Vera Lynn, která dávala naději a víru vojákům

Velká rána pro hudební svět: Zemřela zpěvačka Vera Lynn, která dávala naději a víru vojákům
Zdroj: youtube
Smutná zpráva
Ve čtvrtek hudební svět obletěla smutná zpráva o odchodu zpěvačky Very Lynn. Vera se dožila krásných 103 let. Nejvíce se proslavila za druhé světové války, kdy zpívala písně o touze po domově a míru. Krom toho, že byla nesmírně talentovaná, byla i člověkem se srdcem na správném místě.

Smutnou zprávu o smrti populární zpěvačky, herečky a textařky Very Lynn potvrdila rodina ve čtvrtek ráno stanici BBC "S největším zármutkem oznamujeme, že ve věku 103 zemřela jedna z nejmilovanějších zpěvaček Velké Británie," uvedli příbuzní zpěvačky v prohlášení.

Miláček publika

Vera si největší oblibu u posluchačů získala během druhé světové války Ohromnou popularitu si vybudovala, když objížděla britské vojáky, které podporovala a dávala jim naději lepších zítřků. Vojákům zpívala nejen ve Velké Británii, ale vydala se za nimi třeba i do Egypta, Indie nebo Barmy.

K nejznámějším hitům od Very patří například písně We'll Meet Again, The White Cliffs of Dover nebo A Nightingale Sang in Berkeley Square. Všechny tyto skladby dodávaly během druhé světové války odvahu a optimismus vojákům, letcům i obyvatelům, již museli čelit německým náletům.

Písně Very Lynn se staly jedním ze symbolů protinacistického odporu. Poté, co skončila válka, Britové žertovali o tom, že Němce neporazil Churchill, ale že je Vera uzpívala k smrti. Za dob své největší slávy si zpěvačka vysloužila přezdívku The Forces Sweetheart, což v překladu do češtiny znamená miláček vojska.

Sláva Very neupadla ani po válce. Později měla svůj vlastní pořad na rozhlasové stanici BBC, kde vyřizovala vzkazy vojáků na válečných frontách a také pro ně zpívala písničky na přání.

Oblibu si Vera získala i u samotné královny Alžběty II. Za připomenutí stojí píseň We´ll Meet Again (Opět se setkáme), kterou si můžete poslechnout nahoře ve videu, když hovořila o rodinách rozdělených karanténou kvůli pandemii koronaviru Píseň Very z roku 1939 královna zmínila při promluvě k národu, v níž uklidňovala občany, že se situace zlepší, a zároveň Brity vyzývala k vytrvalosti v těchto těžkých dobách, kdy celý svět sužuje nákaza covid-19.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy