Trendy tagy válka na Ukrajině Survivor 2023 MS v hokeji 2023 Oktagon

Velká premiéra objeveného talentu: Kdo je představitel Jana Palacha Viktor Zavadil?

Velká premiéra objeveného talentu: Kdo je představitel Jana Palacha Viktor Zavadil?
Zdroj: csfd
+ Dalších 20 fotografií
nový talent
Už dnes se na obrazovkách České televize objeví snímek Jan Palach. Diváci, kteří na tomto filmu byli v kině, si ho velmi pochvalují a tvrdí, že jim otevřel dveře k poznání historie a Jana Palacha takového, jaký skutečně byl. Teď je na čase poznat i jeho představitele.

Pro Viktora Zavadila (26) je role Jana Palacha zlomová. Z divadelního herce se nyní stal umělec, jehož výkon v dramatickém snímku nadchl diváky. Ačkoliv před kamerou nestál poprvé, šlo o jeho první velkou filmovou roli. Co předcházelo tomuto velkému kroku a jak se Viktor k herectví vůbec dostal?

Viktor Zavadil se narodil v Ostravě, ale dětství a dospívání strávil v Olomouci. S herectvím začal na gymnáziu ve studentském divadelním spolku Slovanský tyátr a v Divadle na cucky. Po maturitě byl přijat na brněnskou JAMU, kterou dokončil v roce 2016 a poté se začal objevovat v inscenacích brněnského Národního divadla, HaDivadla a dalších. Vystupuje v Městském divadle v Kladně a s divadelní společností Indigo Company.

Divadlo však nebylo to, co ho dostalo k filmu. V roce 2017 se objevil v seriálu Život a doba soudce A. K., který spolurežíroval Robert Sedláček. Tomu se Viktor natolik zalíbil, že se rozhodl ho obsadit do role Jana Palacha ve stejnojmenném snímku. To rozjelo jeho kariéru a už teď se na Viktora můžete těšit, letos totiž vyjde snímek Pláč svatého Šebestiána, kde se tento nový objev také ukáže.

Vítěz Survivoru Tomáš Weimann: Lásku hledá marně. Přiznal, proč to nevyšlo se Žanetou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy