Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Velká PŘEDPOVĚĎ POČASÍ: Zjistěte, jak bude až do Štědrého dne! A co Silvestr?

Velká vánoční předpověď počasí je tady!
V příštích dnech nás čeká sníh, ale i déšť. Teploty se budou pohybovat kolem nuly. Předvánoční týden tak bude, alespoň co se počasí týče, spíše obyčejný. Sněžit by mělo i na Štědrý den, ale jenom na určitých místech. A jak bude na Silvestra?

V neděli v Čechách čekejte místy občasné sněžení nebo přeháňky, Morava se může těšit na přechodné polojasno. Během dne bude oblačno až zatačeno, sněžení pak bude četnější na horách. K večeru se objeví ojediněle srážky, místy bude polojasno.

V pondělí meteorologové očekávají, že bude oblačno až polojano a ojediněle se vyskytnou sněhové přeháňky. Na západě republiky oblačno až zataženo, místy se vyskytne sněžení. Odpoledne budou srážky slábnout. Nejvyšší denní teploty –2 až +2 °C. Povane mírný jihozápadní vítr 2 až 5 m/s. V noci –1 až 5 °C.

V úterý bude opět oblačno až polojasno, ale v Čechách zataženo. Místy se objeví sněžení. V noci –2 až –6 °C, během dne –1 až +3 °C. Povane slabý severozápadní vítr 1 až 4 m/s.

V ranních středečních hodinách má být oblačno až polojasno. Od severozápadu později zataženo, vyskytnou se i sněhové srážky. Ty mohou místy přecházet do deště se sněhem nebo deště. Ojediněle budou srážky mrznoucí. V noci –1 až –5 °C, přes den 0 až 4 °C. A povane mírný západní až jihozápadní vítr 2 až 6 m/s.

Ve čtvrtek očekávejte spíše zataženou až oblačnou oblohu. Na většině míst bude pršet, může se vyskytnou i déšť se sněhem. V polohách nad 500 m, v Čechách přechodně nad 1000 m bude sněžit. Srážky budou v odpoledních hodinách od severozápadu ustávat. V noci +2 až –2 °C, během dne se teploty vyšplhají na 3 až 7 °C. Mírný západní vítr 3 až 7 m/s.

Od pátku až do neděle se pak připravte na oblačno až zataženo. Bude pršet nebo se objeví déšť se sněhem. Ve vyšších polohách bude většinou sněžit. Místy se obloha rozjasní. V noci budou +2 až –3 °C. Nejvyšší denní teploty dosáhnou 0 až 5 °C, a to včetně Štědrého dne.

Velmi předběžná je pak předpověď počasí na Silvestra. Na většině území Česka se vyskytnou sněhové přeháňky. Teploty se budou pohybovat okolo –1 až 5 °C. Žádné extrémy na poslední den roku tak čekat nemusíme.

Související články

Další články