Jste konečně rádi, že se k nám dostalo vytoužené léto a vy si užíváte u vody a nasáváte chuť krásného počasí plnými doušky? Tak si užívejte nádherných parných dní do sytosti, protože od poloviny příštího týdne se počasí pokazí a teploty mohou klesnout až o 15 °C.

Máme za sebou nádherný letní víkend. Pokud jste ho nestihli prožít tak, jak jste si představovali, tak na začátku týdne budete mít ještě možnost. V pondělí bude zpočátku jasno až polojasno. Bohužel se místy mohou objevit ojedinělé přeháňky.

Ráno se raději trošku přioblečte, protože i když se odpolední teploty dostanou až k 28 °C, tak ráno se ochladí zhruba na 15 až 11 °C. V úterý a ve středu se nám začne počasí místy kazit. Očekávejte oblačno, zataženo, mohou se dokonce objevit bouřky, a to silnější.

Ranní teploty klesnou až na 12 °C a ve středu na 18 až 14 °C. Denní teploty vystoupí v úterý na 26 až 30 °C. Ve čtvrtek a pátek očekávejte oblačno a zataženo. V pátek klesnou ranní teploty až k 10 °C.

Příští víkend si příliš neužijete. Nemá být totiž vůbec hezky. Spíše vytáhněte deštníky a trochu se přioblečte, protože ranní teploty o víkendu mají klesnout až k 9 °C. Celý víkend bude oblačno až polojasno, místy s přeháňkami.

Další týden, tedy zhruba od 3. července, to vypadá všelijak. Vše naznačuje tomu, že počasí bude ne úplně letní. Očekávejte polojasno až oblačno, ojediněle s přeháňkami. Ranní teploty klesnou zpočátku na 14 až 10 °C, postupně na 17 až 13 °C.