Jste rádi, že už je konečně červen, první letní měsíc, a těšíte se, až se budete válet s kamarády u bazénu a chytat bronz? Tak vás určitě zajímá, jak to bude s počasím a jestli jsou vaše představy reálné.

Máme pro vás dobré zprávy. První letní měsíc bude teplotně nadprůměrný. Tak se nemusíte bát, že budete nuceni vytáhnout ze skříně kabáty a svetry. Je ale možné, že deštníky přece jen ještě chvíli potřebovat budeme.

Po propršeném květnu plném bouřek to v červnu vypadá, že se konečně dočkáme sluníčka a nadprůměrných letních teplot a vyrazíme někam k vodě, aniž bychom se báli, že zmokneme. Musíme si ale ještě počkat pár dní.

V první dekádě, to znamená zhruba do 10. června totiž bude ještě zataženo s přeháňkami a teploty se budou pohybovat okolo 20 až 23 stupňů. Na chvíli se i vyjasní a vysvitne sluníčko, ale pak se znova zatáhne a pozlobí nás déšť a bouřky. Nezapomeňte mít tedy ještě po ruce deštníky.

V období od 11. do 20. června by se mělo konečně vyjasnit a bude svítit sluníčko. Slunečné počasí přinese příjemné, téměř letní teploty kolem 24 stupňů. Může nás překvapit i tropický vzduch, který k nám bude proudit od jihu, stejně jako v roce 2013 a 2015, kdy bylo obzvlášť velké teplo. Druhá dekáda by měla být teplá a slunečná, až v závěru se zatáhne a přijdou bouřky.

V poslední dekádě června, to znamená v období od 21. června, už k nám přijdou skoro tropické letní teploty. Můžeme se těšit na to, že vyrazíme ven jen v kraťasech nebo šatech. Mělo by převládat slunečné a teplé počasí s průměrnými teplotami od 21 do 27 stupňů. A deštníky bychom tak měli definitivně schovat do skříně. V této době nejvíce pocítíme, že je tady konečně léto, a můžeme se s klidným svědomím válet u bazénu nebo u rybníka.