Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Velká předpověď na červenec: Počasí jako na houpačce. Třicítky vystřídají deště a bouřky

Velká předpověď na červenec: Počasí jako na houpačce. Třicítky vystřídají deště a bouřky
Zdroj: archiv
Předchozí Další
+ Další 4 fotografie
předpověď
Začínají letní prázdniny a velmi pravděpodobně si je budete moci užít na 110 procent. Teploty budou dosahovat ke třiceti stupňům a občas sprchne nebo se přežene bouřka, aby se pročistil vzduch. Počasí tak bude ideální nejen na slunění a lenošení v bazénu, ale také na výlety do přírody nebo po památkách. Žádná extrémní vedra nečekejte.

Zeptali jsme se meteoroložky Dagmar Honsové, jaké počasí se dá v červenci očekávat. Podle ní bude jako na houpačce. "Očekáváme převládající cyklonální charakter, tj. přes Česko budou přecházet jednotlivé frontální systémy od západu, které přinesou déšť a bouřky. Teplé jihozápadní proudění se bude střídat s chladnějším vzduchem od severozápadu," prozradila Honsová.

Období od 1.-10. 7. 2020

Polojasno až oblačno, na frontách až zataženo s deštěm nebo přeháňkami a místy bouřky. Po ránu se ojediněle mohou ukázat i mlhy. Ranní teploty 16 až 10 °C. Denní teploty 24 až 28 °C, po přechodu studených front 20 až 24 °C.

Období od 11.-20. 7. 2020

Polojasno až oblačno, místy přeháňky nebo bouřky. Ve druhé polovině období na frontách oblačno až zataženo s občasným deštěm, přeháňkami a bouřkami. Ranní teploty 16 až 10 °C. Denní teploty 24 až 28 °C, na frontách bude o něco chladněji.

Období od 21.-31. 7. 2020

Meteorologové očekávají polojasno až oblačno, místy přeháňky a bouřky. Ve druhé polovině období se očekává ubývání oblačnosti i srážek. Ranní teploty 16 až 11 °C. Denní teploty 24 až 30 °C.

Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Související články

Další články

Nejnovější kauzy