Na okruhu v Mexiko City se děly velké věci hned od začátku. Lotus moc toužil po velkém bodovém přísunu, protože do konce sezony zbývají už pouze dvě Velké ceny – v USA a v Bahrajnu. A samozřejmě ještě druhý mexický závod, který bude z pohledu konečného výsledku neméně důležitý než ten úvodní. Černožlutá stáj první polovinu mexické mise splnila. Pietro Fittipaldi si připsal plný počet bodů a vyhoupl se do čela bodování jezdců.

„Jsem samozřejmě spokojený. Tým šlapal na jedničku a já to dokázal i na trati. Jsme na dobré cestě, ale zatím není hotovo. Už se soustředím na druhý závod,“ usmíval se vnuk slavného závodníka a dvojnásobného mistra světa vozů formule 1 Emersona Fittipaldiho, který závod osobně na místě sledoval.

Na mladého Brazilce se sice ještě snažil mohutně útočit Isaakyan, nebylo mu to však nic platné, protože Pietro si kontroloval svou pozici. Nakonec tedy skončil druhý, třetí místo bral Palou. Šestou příčku a tím i naději na boj o nejvyšší pozici v konečném účtování si připsal další borec Lotusu René Binder. Dlouho to sice vypadalo na o něco lepší umístění, pátou příčku však nakonec uzmul domácími fanoušky vyblázněný Alfonso Celis. Druhý závod se v Mexiku jede dnes odpoledne a my vám samozřejmě opět přineseme reportáž.