Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

VELKÁ GALERIE: 20 nejdojemnějších snímků Jiřího Pomeje! Takhle s ním šel čas…

Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 16 fotografií
VZPOMÍNÁME
Řadil se k lidem, které buď máte rádi, nebo je nenávidíte. I přesto si za svou uměleckou kariéru získal u mnohých velký respekt. Do všeho šel střemhlav a nic pro něj nebylo překážkou. Řeč je o Jiřím Pomeje (+54), který v úterý podlehl rakovině kostí a hrtanu. Producent, režisér a herec ve svém životě prožil mnoho zásadních momentů, které si připomeňme.

Známý filmový producent Jiří Pomeje se narodil 13. prosince 1964 v Českých Budějovicích. Absolvoval gymnázium v Českých Budějovicích. Věnoval se tanci dlouhých 12 let, z nichž na závodní úrovni 10 let. Účinkoval také v baletu českobudějovického divadla, později se přihlásil na DAMU. Přijímací řízení udělal, ale nebyl přijat z důvodu vyloučení jeho otce z komunistické strany. Nakonec získal angažmá jako herec-elév v Severomoravském divadle Šumperk. O rok později byl na herectví přijat a v roce 1988 DAMU absolvoval.

V roce 1992 založil společnost Fronda film, kde odstartoval svou producentskou kariéru. Podílel se producentsky na filmech Princezna ze mlejna (1994), Z pekla štěstí (1999) či Andělská tvář (2002). Poslední jmenovaný snímek Pomejemu kariérně zlomil vaz. Film natočil za cenu půjčky, kterou nebyl schopen splácet. Navíc film měl velmi malou návštěvnost a Pomeje zkrachoval. Poté, co na něj byla uvalena exekuce, propadl alkoholu. Soudy se táhly deset let, až celý případ uzavřela prezidentská amnestie roku 2013. V roce 2007 se podílel na přípravě výstavy Gottlandu.

Od března 2012 moderoval VIP zprávy na Primě, z televize musel odejít poté, co si v únoru 2013 stěžoval na „ženskou mafii“ na Primě. V moderování pořadu ho nahradila Mahulena Bočanová.

Pomejeho osudové ženy

Roku 1994 se oženil s herečkou Michaelou Kuklovou, s níž se rozvedl po třinácti letech manželství v roce 2007. Následujícího roku 2008 se oženil se zpěvačkou Ivetou Bartošovou, i toto manželství se však rozpadlo, a to již koncem roku 2009, kdy žádost o rozvod podala sama Iveta Bartošová. V lednu roku 2013 se na dovolené v Thajsku oženil se svou přítelkyní Andreou Šťastnou; svatba se konala v buddhistickém chrámu. V září 2013 se jim narodila dcera Anna Pomeje.

Jiří Pomeje zemřel 26. února 2019 v Nemocnici Na Pleši v obci Nová Ves pod Pleší. Příčinou úmrtí byla rakovina hrtanu, která mu později metastázovala do kostí a následně postupně do celého těla. Bojoval s ní od poloviny roku 2017, kvůli ní postupně přišel o hlas i zrak.

Související články

Další články