Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Velká Británie má svou jednotku Akta X: Právě vyšetřují sliz, který možná pochází z vesmíru!

Právě se díváte na mimozemšťana. Možná.
Zdroj: RSPB

Pamatujete si Foxe Muldera a Danu Scullyovou, kteří v rámci FBI vyšetřovali takzvaná Akta X – nevyřešené a paranormální případy? Ve skutečnosti nic takového neexistuje, minimálně v rámci FBI. Velká Británie má ale opravdu něco podobného!

Jde o jednotku muzejních expertů, kteří vyšetřují nevysvětlitelné fenomény po celé Británii. Nemají sice žádný pěkný název, jako měla dvojka Mulder a Scullyová, ale tým vědců se nazývá Identifikační a poradní služba a pracují pod hlavičkou Muzea přírodní historie.

Jejich úkolem je vyrazit na místa, kde lidé objeví něco zajímavého, a zjistit, oč jde. Jednou museli například vyrazit na místo v Británii, kde lidé našli něco, o čem byli přesvědčeni, že jde o zkamenělou lebku draka. Britský Akta X tým pak zjistil, že šlo o pouhý kámen, který možná vzdáleně připomínal lebku.

Tentokrát ale narazili na něco, s čím si nevědí úplně rady. Byli pozváni prozkoumat podivný sliz, který se objevil na polích v Somersetu ve stejné době, kdy v ruském Čeljabinsku spadl meteorit z vesmíru. Jeden člověk údajně přímo natočil, jak sliz padá z nebe, a muzejní experti se nyní snaží zjistit, o co jde a případně odkud sliz pochází.

Podařilo se jim ze slizu extrahovat DNA a zkoušeli zjistit, zda pasuje k nějakým ptákům nebo žábám, ale bez úspěchu. Našli v ní stopy červů a bakterií, ale ti nejsou zdrojem slizu. „Ten sliz je stále záhada,“ řekl doktorka Chesca Rogersová, která se snaží zjistit, zda jde o pouhá žabí vejce, nebo skutečně o něco, co přišlo s meteoritem z vesmíru. „Žádné testy zatím nic nezjistily, ale vzorky, které jsme získali, byly dost kontaminované.“

V testování budou pokračovat a doufají, že se objeví nějaké nové a lepší vzorky. Tak třeba zase spadne nějaký meteorit?

Související články

Další články