Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott leukemie Zabijáci pod mikroskopem StarDance 2019 Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

VELKÁ ANKETA: Diváci rozhodli, která pohádka je TA ÚPLNĚ NEJ!

+ Dalších 9 fotografií
VÝSLEDKY
Česká televize už 25 let dodržuje krásnou vánoční tradici, kdy vždy na Štědrý den večer přichází se zbrusu novou pohádkou. Stránky Milujeme české pohádky proto přišly s velkou anketou, která z oněch 25 premiér byla nejpodařenější.

Stránky Milujeme české pohádky uspořádaly anketu, v níž soutěžilo všech 25 pohádek, které Česká televize od roku 1993 uvedla v premiéře. Z této ankety vzešlo pět finalistů a pohádkoví nadšenci nyní rozhodli, která pohádka je tou úplně nejlepší.

Pátou příčku obsadila pohádka Láska rohatá, v hlavních rolích s Jiřím Mádlem, Jiřinou Bohdalovou a Táňou Pauhofovou.

Na čtvrté místo se probojoval Lotrando a Zubejda z roku 2014, kde si zahráli například Barbora Seidlová a Pavel Zedníček.

Třetí, tedy bronzovou příčku obsadil Anděl Páně 2, jenž úspěšně navázal na předchozí film.

Pomyslnou stříbrnou medaili získává první Anděl Páně, který se téměř ihned po premiéře stal klasickou vánoční pohádkou.

Absolutním vítězem ankety se stává pohádka Princezna ze mlejna, kterou děti i dospělí milují už od roku 1994.

Tato anketa ukázala, že i když čas plyne neuvěřitelným tempem, staré dobré pohádky diváky nikdy neomrzí. Všechny pohádky, až na Princeznu ze mlejna a Lotranda a Zubejdu, byly natočeny až po roce 2000 a v srdcích pohádkových nadšenců opět zvítězila klasika.

Ani letos Česká televize neuhne z kurzu a vy se můžete těšit na úplně novou pohádku Kouzelník ŽitoAnnou Kadeřávkovou a Jiřinou Bohdalovou.

Mohlo by vás zajímat

Další články