Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Velikonoční projev Zemana: Obětovat zdraví za ekonomiku je zhovadilost, s promořením nesouhlasím

Miloš Zeman vyzval Čechy k solidaritě.
Zdroj: Se souhlasem FTV Prima/CNN Prima News
+ Další 3 fotografie
velikonoční projev
Prezident Miloš Zeman (75) pronesl v neděli v České televizi velmi stručný televizní velikonoční proslov. Jeho projev netrval déle než tři minuty a Zeman v něm nezapomněl zmínit hned několik důležitých věcí. Podle Zemana je naše společnost zraněná a potřebuje uzdravit. Se vším respektem k náměstku ministerstva zdravotnictví Romanu Prymulovi však řekl, že s promořováním nesouhlasí a obětovat zdraví za ekonomický růst je dle prezidenta zhovadilost.

Velikonoční projev

"Vážení a milí spoluobčané, pan kardinál Dominik Duka mne požádal o vystoupení při příležitosti velikonočních svátků. Rád jsem mu vyhověl. Dnes nebudu mluvit o ekonomice, nebudu mluvit o politice, a dokonce ani o koronaviru. Budu mluvit o naději, protože Velikonoce jsou poselstvím naděje. Jsou příběhem zmrtvýchvstání a vzkříšení, ale jsou také návratem jara. Naše společnost samozřejmě není mrtvá, ale je zraněná, a my všichni bychom ji měli uzdravit. Nemůžeme ji uzdravit nenávistí, která se někdy objevuje na sociálních sítích, ale můžeme ji uzdravit přátelstvím, láskou, vzájemnou sympatií, solidaritou a sounáležitostí," řekl Miloš Zeman (75) ve stručném projevu v České televizi.

"A právě o to bych vás chtěl poprosit. Mějme lásku vůči dětem, které jsou naší budoucností. Mějme lásku vůči nám, starým lidem, vzhledem k tomu, že už vzpomínáme na naši minulost. A úcta k naší minulosti je součástí národního povědomí. Kdysi jsem navštívil Kralice a tam je památník tamní Bible kralické, a ten památník je ve tvaru rozevřené knihy a na něm jsou pouze tři slova - Bůh láska jest. A proto bych vám všem chtěl popřát víru, naději a lásku," dodal.

Obětovat zdraví za ekonomiku je zhovadilost, s promořováním nesouhlasím

Miloš Zeman v nedělním pořadu Partie v televizi Prima sdělil, že by se neměly obětovat životy lidí kvůli ekonomickému růstu. S promořováním prezident nesouhlasí a je pro dodržování současných přísných opatření.

„Obětovat zdraví za ekonomický růst je zhovadilost. Ztratíme možná tři měsíce, ale zachráníme mnoho lidských životů,“ řekl Zeman. „I když si velmi vážím profesora Prymuly, a ta úcta je dána i úmyslem nejvyššího státního vyznamenání, tak v tomto případě se přikloním k principu předběžné opatrnosti,“ vyslovil názor na promořování.

„Náš plán by měl být pokračovat v tom, co se tady úspěšně dělá, protože už dnes víme, že ta epidemie ustupuje,“ dodal.

Souboj liliputů na Clash of the Stars: Malej Zmijozel hubne, Obr mluví o tiché vodě

Související články

Další články

Nejnovější kauzy