Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Velikonoční mlsání: Co si mohou během svátků jara dopřát vaše mlsné jazýčky?

Velikonoční mlsání: Co si mohou během svátků jara dopřát vaše mlsné jazýčky?
Zdroj: Pixabay
Velikonoce

Co si budeme povídat, letošní Velikonoce budou především o jídle. Nemůžeme navštěvovat své blízké, děti nevyrazí na koledu a ani výlety po krásách naší vlasti nás nečekají. Budeme tedy jíst. Stoly se budou prohýbat pod množstvím dobrot a my nebudeme vědět, co ochutnat dřív. Podívejte se na naše tipy, co by vám na slavnostním stole rozhodně nemělo chybět!

Velikonoce klepou na dveře a je nejvyšší čas začít plánovat nákupy. Dejte přednost kvalitě před kvantitou. Nejen, že máte jistotu, že si pochutnáte, ale navíc vám z plácání pátého přes deváté nebude špatně. Přinášíme vám tipy na ty největší delikatesy, které na velikonočním stole nesmí chybět žádnému gurmánovi.

Mazanec od mistra pekaře

V Albertu vychází mazanec z klasických a osvědčených receptů. Proto si ho zákazníci oblíbili a každoročně se ho prodá několik set tisíc kusů. Jistě i vás oslní svou nadýchanou konzistencí a jemnou chutí a bohatou mandlovou posypkou. Velikonoce bez mazance by nebyly ty pravé Velikonoce, proto ho nezapomeňte koupit včas, mohl by totiž být brzy vyprodaný!

Hody, Hody, doprovody, dejte vejce…

… malovaný? Ať už malovaná, zdobená voskem, drátkem, krajkou, polepená obtisky nebo čokoládová, všechna jsou dle tradice spojena s Velikonocemi a už od pradávných dob byla symbolem znovuzrození a života. Jsou nejvýraznějším symbolem velikonočních svátků. Originální vajíčka Milka Funny Egg z té nejjemnější mléčné čokolády s motivy Velikonoc jsou plná křupavých čokoládových bonbonků. Udělají radost během vajíčkobraní a můžete s nimi potěšit i mlsné jazýčky svých nejbližších.

Po velkém hodování lehká večeře

Zakončete den po svátečním hodování jen lehkou večeří. Vychutnejte si jemné plátky lososa s hoblinkami parmazánu a lehkým salátkem. Nejen, že je tato ryba nositelem zdravých omega-3 mastných kyselin, ale zároveň má také certifikát MSC, který garantuje udržitelný rybolov a pomáhá tak uchovat dostatek ryb i do budoucnosti.

Připijte si prvotřídním aperitivem

Chcete zažít opravdu stylové Velikonoce? Přivítejte tento výjimečný svátek přípitkem, jehož chuť je prověřená generacemi. Tradiční hořkosladký Metropol s příjemným kořenitým aroma připomene staré dobré časy i překvapí v osvěžujícím míchaném drinku. Vyzkoušejte tedy míchaný drink Metro. Metropol Bianco si totiž výborně rozumí s tonikem. Smíchejte 4 cl aperitivu s 1,5 dcl toniku, přidejte led, plátek citronu a užijte si pořádně osvěžující drink, který se pro začátek jara skvěle hodí.

Nádobí, bez kterého se o Velikonocích neobejdete

Před Velikonoci strávíte spoustu času v kuchyni, abyste rodině připravili ty největší dobroty, na kterých si budou moci pochutnat. Co víc si však přát, než mít k ruce designového, stylového a šikovného pomocníka. Co takhle hluboká pánev s celokovovým zpracováním, díky kterému může na sporák i do trouby. Vysoce kvalitní nepřilnavý povrch je přitom samozřejmostí. Patří do sady unikátního nádobí Bordeaux, které ocení každá moderní hospodyňka.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy