Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Velikonoce 2020: O co všechno kvůli koronaviru a karanténě nejspíš přijdeme

Zdroj: Pixabay
+ Další 4 fotografie
Svátek
Letos se Velikonoce nejspíš konat nebudou. Vzhledem ke karanténě a dalším vládním opatřením to vypadá, že si tradici budeme muset odpustit. Vláda nařídila omezený pohyb venku jen do 24. března, vypadá to však, že se vše prodlouží až do poloviny dubna a Velikonoční pondělí mělo připadnout na 12. dubna. O co letos pravděpodobně přijdeme?

Velikonoce jsou známým svátkem, původně brané jako oslava zmrtvýchvstání Ježíše Krista Postupem času se ke svátku přidaly i pohanské oslavy jara. Velikonoční pondělí letos připadá na 12. dubna, a protože svátek zahrnuje prodloužený víkend, lidé často jezdívají navštívit rodiny. To se však letos změní.

Velikonoce se nejspíš konat nebudou

Pletení pomlázek, barvení vajíček, polévání vodou po poledni, to vše si nejspíš letos budeme muset odpustit. Kdo slaví Velikonoce pravidelně, asi nebude nadšený. Návštěvy příbuzných se tak budou muset odložit.

"Cílíme na tu dobu po Velikonocích, je třeba všechny občany připravit na to, že Velikonoce asi nebudou tak, jak byly každý rok z hlediska návštěv příbuzných a podobně," uvedl ministr Adam Vojtěch pro Primu a dodal, že to bude právě ta doba, kdy se budou muset dodržovat současná omezení.

Zmalovaný zadek? Letos ne!

Muži tak tento rok přijdou o chození po známých a o výslužku. O Velikonočním pondělí si děvčata nebudou muset chránit pozadí od šlehání ručně upletenou pomlázkou a poslouchat koledy. Zároveň nemusí vstávat brzy ráno, aby připravila zdobená vajíčka, sladkosti a slivovici či jiný silný alkohol, pro který mnoho mladíků chodí v první řadě.

Podle současných opatření to navíc vypadá, že se křesťané nebudou moci sejít ani na bohoslužbě. Ta bude pravděpodobně probíhat online a lidé ji budou moci sledovat z domova.

Žádní podnapilí řidiči

Tato situace však nese i pozitiva. Po vesnicích a menších městech tak nebudou chodit party opilých mužů, kteří pokřikují či zpívají a tím nebudou obtěžovat například ty, kteří Velikonoce vůbec neslaví. Zároveň se ušetří mnoho peněz nejen za shánění, vytváření a nakupování výslužky, ale i na pokutách, neboť každý rok se najdou tací, kteří sednou za volant v podnapilém stavu.

Související články

Další články