Trendy tagy Simona Krainová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Věk jim není překážkou: Těchto 12 slavných žen se rozhodlo pro mateřství po čtyřicítce

Zdroj: Archiv
+ Dalších 13 fotografií
Galerie
Topmodelka Petra Němcová (40) porodila v listopadu své první miminko. Nyní chlapečka ukázala v celé své kráse a i když si dala se založením rodiny načas, je vidět, že Petra jako maminka jenom září. Slavná modelka není jediná ze slavných žen, které rodily po čtyřicítce. Tyto maminky se stejně jako ona rozhodly v druhé polovině svého života přivést na svět potomka.

Je to hazard nebo současný trend, ke kterému nás nutí moderní doba? Jaké je být matkou, když už nám čtyřicítka klepe na dveře, vědí i české celebrity.

Věk není překážkou

Když je žena mladá, má dostatek energie a elánu, zvládá mateřství jedna radost. Jaké ale je stát se maminkou v pozdějším věku? České celebrity by o tom mohly vyprávět, najde se jich totiž celá řada. A ačkoliv jsou ve věku, kdy už jiným ženám vylétávají děti z hnízda, mateřství si užívají na plné pecky.

Maminkou před padesátkou

V červnu se už potřetí stane maminkou modelka Alena Šeredová, která svou první holčičku porodí ve 42 letech. V minulém roce porodila i Miluška Bittnerová (42), která se stala maminkou zcela poprvé. O mateřství v pozdějším věku by mohla vyprávět i zpěvačka Bára Basiková, která porodila syna Theodora čtyři roky před padesátkou. Stejně tak se rozhodla porodit po čtyřicítce i herečka Veronika Žilková. Dceru Kordulu porodila, když jí bylo 43 let.

Na děti si dlouho počkala i Ilona Csáková či Monika Absolonová (43). Které další slavné ženy se nebály jít do rizika porodu v pozdějším věku? Podívejte se do galerie na známé české tváře, které si i po čtyřicítce užívají mateřství.

Související články

Další články