Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Svatba Bohuše Matuše

Nejnovější kauzy

Vegetariáni, pozor! Speciální kalkulačka vám spočítá, kolik jste zachránili zvířat!

Zdroj: archiv
Stále více lidí se stává vegetariány a posléze i vegany. A nejde o dietu nebo nějaký krátkodobý trend, z vegetariánství se stal prostě životní styl, kterým žijí miliony lidí na tomhle světě.

A právě pro ně byla vytvořena vegetariánská kalkulačka, která má k nejedení masa namotivovat i další lidi. Tahle kalkulačka podle průměrné americké konzumace vypočítá, kolik člověk nekonzumací masa ušetřil životů a kolik nevypustil do ovzduší oxidu uhličitého.

Pro představu - průměrný Američan sní každý rok asi 88 kilogramů masa. Kvůli takovému jednomu Amíkovi musí být zabito 202 různých zvířat. Chov těchto zvířat vyprodukuje do ovzduší ročně 724 kilogramů oxidu uhličitého. S těmito ciframi počítá vegetariánská kalkulačka. „Chov dobytka přispívá ke globálnímu oteplování víc než automobily, hned za průmyslovou výrobou je druhým největším producentem skleníkových plynů,“ uvádějí autoři kalkulačky.

Američani za svůj život spořádají 11 krav, 27 prasat, 2 400 kuřat, 4 500 ryb, 80 krocanů a 30 ovcí. Když se připočtou další živočichové, jako jsou králíci, kachny, husy, kozy, krevety a hlavonožci, tak to vychází na nějakých 7 500 kusů živočichů na osobu. Děsivé číslo, ne?

Pokud jste vegetariáni, určitě si skočte na vegetariancalculator.com a spočítejte si, na kolik jste této planetě ulevili.

Související články

Další články