Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Veďte děti k pohybu. Projekt Díky za VZPruhu s tím pomůže

Veďte děti k pohybu. Projekt Díky za VZPruhu s tím pomůže
Zdroj: VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNA ČESKÉ REPUBLIKY
Děti

Pandemie uzavřela školy, sportovní kluby nebo bazény, pohyb dětí se omezil. Proto Všeobecná zdravotní pojišťovna přišla s projektem, který přináší inspiraci ke sportování. Stačí se podívat na web DikyzaVZPruhu.cz.

Už před vypuknutím epidemie se děti málo hýbaly a nadváhou či obezitou trpělo téměř 30 % z nich. Každé sedmé dítě sportovalo v roce 2018 jen při školním tělocviku a pandemie to ještě zhoršila. To je nutné změnit! Rostou totiž náklady na léčbu cukrovky nebo psychických problémů u mládeže.

Všeobecná zdravotní pojišťovna se proto spojila s akcí Díky, trenére, jež se ve sportovním prostředí těší značnému respektu. Trenéři společně s největší pojišťovnou vymysleli projekt Díky za VZPruhu, který přináší plno videí se zábavnými cviky pro celou rodinu nebo informací, jak začít se sportem.

„Každý týden se zapojí jeden trenér nebo talentovaný sportovec, který ve videopříspěvku ukáže pohybovou výzvu. Tu si poté budou děti moci vyzkoušet třeba i s celou rodinou. Až si vše natrénují, mohou svůj pokus natočit a video nahrát do komentářů na našich sociálních sítích,“ popisuje fungování sportovních výzev Ivan Duškov, náměstek pro služby klientům VZP.

Svá videa, která se rozhodnete zveřejnit na facebooku či na instagramu, nezapomeňte označit hastagem #dikyzavzpruhu. Podrobnosti najdete na webu www.dikyzavzpruhu.cz.

To však není jediná možnost, jak VZP v souvislosti se sportem umí pomoci. Podrobnosti jsou na webu www.vzp.cz/vyhody. Pokud jste klientem, máte nárok na příspěvek. Pokud máte dítě ve věku do jednoho roku, můžete si zažádat až o 500 korun na plavání kojenců a vaničkování organizované v kroužcích, spolcích, klubech apod. Pro dítě od jednoho roku máte nárok až na 800 korun na pravidelné pohybové a zároveň sportovní aktivity organizované mimo školu v kroužcích, spolcích, sportovních klubech apod. Příspěvek lze využít i na sportovní prohlídku absolvovanou za úhradu u lékaře.

Další články

Nejnovější kauzy