Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Vedro útočí! 10 neotřelých nápadů, jak se zchladit uprostřed parného dne

Nejen my, ale i naši miláčci musí čelit vedru ve městech…
Zdroj: Profimedia.cz
Ne že by horké počasí v červnu bylo v Česku nějakým nepředpokládaným meteorologickým zvratem, přesto nás dokáže občas uvést do situací, kdy nevíme, co si počít.

Pokud ani vy nejste zarytými milovníky vedra a pokaždé, když se rtuť teploměru vyšplhá ke třicítce, máte chuť plivat síru jako Etna, máme pro vás několik tipů, jak se zachránit a nevybouchnout!

1. Nerozčilujte se a nevzrušujte se

Uprostřed parných dní zařaďte neutrál. Nesnažte se zbytečně vystavovat stresujícím a vyčerpávajícím situacím. Naopak zvolte klidovější režim a ožehavé výstupy nechte na období dešťů a bouřek.

2. Milujte se

Čím víc se zapotíte, tím víc se ochladíte. Vedru tudíž můžete čelit i pravidelnými koňskými dávkami sexu. Že máte strach, aby vás uprostřed vášně netrefil šlak? Zpestřete si hrátky třeba kostkami ledu!

3. Holdujte ostrému jídlu

V asijských zemích dobře vědí, že základem arjuvédské medicíny je ochlazování organismu pomocí chilli papriček a dalšího výrazného koření. I když to zní možná paradoxně, nebojte se a vyzkoušejte!

4. Namrazte se

Abyste si v průběhu horkého dne udělali skutečně dobře, stačí balíček obyčejných papírových kapesníků vložit na pár hodin do mrazáku a následně jimi otírat předloktí, nohy a obličej.

5. Věřte vodě

Nejen dostatečný příjem tekutin během dne, ale také zásobování vaší pleti pomocí pramenité vody ve spreji by měla být vaše letní rutina. Nezapomeňte na arsenál složený z hydratačního krému a make-upu s UV filtrem, který vás ochrání cestou do práce i před silnou klimatizací.

6. Ovívejte se

Nenechte se vysmát obavami, že je vějíř záležitostí středověku. Ve všech jižních zemích, ale i u nás se dostávají znovu do módy. Jsou praktické, elegantní a vejdou se do každé kabelky.

7. Vlažná vítězí

Zapomeňte na ledovou sprchu a ledově vychlazené nápoje. Zatímco změna teplot ještě víc zrychlí váš krevní oběh a vy se budete potit jako vrata od chlíva, můžete si uhnat slušnou angínu. Přednost dávejte vlažné vodě ve sprše i k napití.

8. Dejte šanci zelené

Na „zelenou“ od Božkova zapomeňte. Na mysli máme rostliny, květiny a bylinky, kterými byste se měli obklopit jak v kanceláři, tak doma. Nepříjemně vysoké teploty jsou obvykle provázeny rovněž těžkým a horkým vzduchem, kterému neprospívá parfém vaší kolegyně ani vyzuté sandály vašeho kolegy. Rostliny dokáží vzduch v místnosti mistrně pročistit.

9. Hřešte

Kdy jindy si dopřát ochutnávku všech zmrzlinových příchutí než právě teď? Dejte přednost hlavně těm ovocným a buďte bez výčitek!

10. Nesolte

Zapomeňte na všechny chipsy, pytlíkové polévky, masoxy a další „dobroty“. Ve vedrech se sůl těžko dostává ven z těla a zbytečně si zatěžujete ledviny!

Související články

Další články