Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2019 Extra Host (pořad) demonstrace proti Babišovi Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Vedro si vyžádalo drsný převoz. Takhle záchranáři pomáhali XXL muži společně s hasiči

+ Další fotografie
KOLAPS XXL MUŽE
Úmorné vedro posledních dní může být i pořádně nebezpečné, zvlášť pro lidi se zdravotními problémy. Záchranáři tak musejí pomáhat v desítkách případů... V neděli odpoledne museli záchranáři vyjíždět do Záhořan u Mníšku pod Brdy, kde pomáhali muži s velkou nadváhou. A to za asistence hasičů a Městské policie. A jak takový převoz XXL muže, který vážil přes 180 kilogramů vypadal? Redakce eXtra.cz získala exkluzivní snímky.

V neděli odpoledne přijali záchranáři žádost o pomoc – vyjížděli muži s nadváhou, kterému se kvůli vysokým teplotám značně zhoršil zdravotní stav. Proto záchranáři museli požádat o asistenci hasičů a městských strážníků.

„Jde o jeden z případů, kdy jsme museli asistovat u hyperobézního pacienta. Kvůli jeho váze jsme museli použít speciální plachtu, do které jsme ho museli naložit, a to ve spolupráci s hasiči. Muž byl muž transportován k sanitnímu vozu. Poté byl naložen na speciální nosítka, které jsou navijákem vtaženy dovnitř vozu. Prudká vedra si vyžadují více zásahů záchranářů,“ řekl eXtra.cz záchranář Bořek Bulíček z Trans Hospital s tím, že plachta, ve které muže přepravili z jeho domu, zvládne váhu až 600 kilogramů.

„Mnohdy se setkáváme i s převozem těžších lidí, jsme na to ale vybaveni,“ dodal. Muž byl následně převezen na interní oddělení do nemocnice v Příbrami.

Jak takové naložení a transportování XXL člověka vypadá, na to se podívejte do galerie.

Mohlo by vás zajímat

Další články