Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Vedení města Sedlčany se vyjádřilo k brutálnímu napadení mladíka: Pachatel musí být potrestán

+ Dalších 10 fotografií
Záběry rvačky pořízené ze sedlčanského hřiště otřásly i otrlejšími jedinci. Agresivní mladík Ondřej (16) na videu brutálně mlátí mladšího Petra. Odborníci se shodují na tom, že útok byl natolik vážný, že je vůbec zázrak, že Petr žije. Podle informací mělo jít o vyřizování osobních sporů. K incidentu se vyjádřil nejenom ředitel sedlčanského učiliště Jiří Kolín, ale i vedení města.

"Starosta města Sedlčany, Ing. Miroslav Hölzel, spolu s vedením města odsuzují neuvěřitelně brutální čin, ke kterému došlo v ulici Na Potůčku, při němž došlo k napadení mladého chlapce. Šokujícím na dané situaci je také to, že nikdo z přihlížejících mladistvých neposkytl napadenému pomoc, ani pomoc nepřivolal," reaguje na incident vedení města Sedlčany na sociálních sítích.

Video je o to více zarážející, že mláceného chlapce po chvíli další dva zvednou a agresor Ondřej mladíkovi zasadí další úder. „Ondrova matka se z toho všeho zhroutila. Syna dlouhodobě nezvládá. Ondra má ještě bráchu, s ním je to také složité,“ prozradil blízký rodinný přítel s tím, že Ondřej raději utekl do jiného města za otcem, jelikož se šušká, že si s ním místní chlapi chtějí srovnat účty.

"Případ vyšetřuje Policie ČR a vedení města neobdrží po dobu vyšetřování žádné konkrétní informace. Starosta uložil vrchnímu komisaři Městské policie Sedlčany zajistit zvýšený dohled nad bezpečnostní situací ve městě a současně nařídil zintenzivnit pořádání preventivních přednášek na sedlčanských školách se zaměřením na zvyšující se brutalitu mládeže," pokračuje ve vyjádření vedení města.

Jeden z chlapců, který byl bitce přítomen, tvrdí, že se snažil mláceného Petra odtáhnout pryč. Jiní si zase myslí, že chlapec Petra nastrčil Ondřejovi na další ránu. "Jsme přesvědčeni, že případ bude řádně vyšetřen a pachatel potrestán. Napadenému chlapci přejeme brzké zotavení," dodalo vedení města.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy