Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Vedení EU kritizuje Poláky, že si zvolili vlastní vládu. Prý je to státní převrat, na který se Brusel nechce dívat

Současná polská vláda uprchlíky přijímat nechce…
Zdroj: profimedia.cz
Dokud vládla v Polsku vláda, která byla nakloněna Bruselu a kývla na přijímání uprchlíků, tak bylo vedení EU spokojené. Jenže volby v Polsku vyhrála nová strana, která uprchlíky zrovna nevítá. A Brusel? Ten se o Polsku začal vyjadřovat hodně nelichotivě. Prý se tam dějí nedemokratické změny a je třeba zasáhnout.

Možná si to pamatujete. V Polsku vládla strana, která šla na ruku EU a nakonec kývla na povinné kvóty na uprchlíky – psali jsme o tom ZDE.

Jenže nyní si Poláci zvolili novou vládu. Jasně vyhrála strana Práva a spravedlnosti (PiS) a novou premiérkou se stala Beata Szydlová. A ta Bruselu na ruku vůbec nejde a povinné kvóty na uprchlíky odmítá. A Bruselu se nelíbí, že si Poláci dovolili zvolit novou vládu.

„To, co se tam děje, má charakter státního převratu a je dramatické,“ řekl v rozhovoru pro rozhlasovou stanici Deutschlandfunk předseda Evropského parlamentu Martin Schulz. Ten se dokonce domnívá, že vedení EU by mělo zasáhnout a zase přivést Poláky na správnou cestu.

Současná vláda Polska tato slova logicky chápe jako nepřípustné vměšování. Poláci se domnívají, že si mohou zvolit vládu, jakou chtějí. Že je to demokratické. Brusel si to ale nemyslí.

Související články

Další články