Trendy tagy Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami

Nejnovější kauzy

Věděli jste? Tragicky zesnulý Tomáš Holý málem nezískal roli ve filmu Jak dostat tatínka do polepšovny

Tomáš Holý byl v roli malého Vaška hledajícího tatínka neskutečně
roztomilý.
Zdroj: Facebook/Tomáš Holý/Reprofoto: Česká televize
+ Další 2 fotografie
Jeden z nejoblíbenějších českých filmů, rodinná komedie Jak dostat tatínka do polepšovny, už 40 let baví diváky u televizních obrazovek i mimo ně. Kromě Jany Preissové nebo Františka Němce v ní svůj talent předvedla i zesnulá dětská hvězda Tomáš Holý. Ten ale roli ve filmu málem nedostal.

Úspěšný snímek Marie Poledňákové si málokdo dokáže představit bez jeho hlavního hrdiny, tragicky zesnulého Tomáše Holého. Malý Vašek, který hledá mamince ženicha a sobě tatínka, všechny pobavil i dojal. Málokdo ovšem ví, že místo Holého mohl druhého rodiče shánět jiný dětský herec.

Za obsazení Tomáše prý zčásti může i jeho filmový tatínek František Němec. Na jeho slova totiž dala režisérka Marie Poledňáková při obsazování role Vaška. „Já jsem jí říkal, že jestli to mám tomu klukovi všechno věřit, tak to musí být jedině Tomáš,“ uvedl Němec. S ním ale nesouhlasil syn Poledňákové, který režisérku inspiroval k natočení filmu – sám jí totiž v dětství hledal muže a sobě tátu. Když při konkurzu spatřil Tomášovu fotku, měl o něm prohlásit, že nevypadá jako ten správný kluk, ale spíš jako tlustá teta.

Sama Poledňáková přiznala, že si při konkurzu Holého vůbec nevšimla. „Vybírala jsem ze sto čtyřiceti dětí, pak jich zůstalo asi osm. Byl nejmenší, moc nemluvil, pozoroval větší kluky. Nebyl výrazný, měl kulatou tvář a dlouhé vlasy. Později, na odchodu, udělal zvláštní gesto na pozdrav. V tu chvíli byl nepřekonatelný. Kouzelné bylo, že se neustále pletl. Na jeho brepty jsme přímo čekali. Měl třeba říct, že je někdo ženatý, místo toho řekl vdaný a opravil to na ženatá,“ prozradila o výběru režisérka.

Těžko říci, zda by komedie slavila takový úspěch s jiným dětským hrdinou v hlavní roli. Troufneme si tvrdit, že ne. Film plný klukovských rošťáren, věčně odřených kolen a přechytralých hlášek bude navždy spojen s nezapomenutelným Tomášem Holým.

Související články

Další články