Trendy tagy Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami

Nejnovější kauzy

Věděli jste to? Tyhle aplikace odesílají vaše data Facebooku a to na něm ani nemusíte mít účet!

Zdroj: unsplash.com
+ Další 2 fotografie
sledování
Věděli jste, že existují aplikace, které vaše data odesílají Facebooku i v případě, že na sociální síti ani nemáte účet? Tyto pochybné aplikace jsou přesně 4 a v telefonu byste je mít rozhodně neměli.

Mnoho lidí si ruší facebookový účet nebo si ho odmítá zakládat především proto, že se bojí o své údaje. Tito lidé ale mohou mít zároveň v telefonu aplikaci, o níž ani netuší, že jejich data odesílá Facebooku, a to i přesto, že na něm někteří ani nemají účet. Jaké to jsou a k čemu slouží? Máme seznam!

Yelp

Tato aplikace funguje na podobném principu jako recenze podniků na Google. Můžete si na ní podle těch nejlepších hodnocení najít dobrý obchod, kadeřnictví, nebo klidně i lékaře. Ačkoliv je tak aplikace nepochybně užitečná, bohužel odesílá vaše data Facebooku.

Indeed

Aplikace a internetový portál s názvem Indeed slouží nezaměstnaným k nalezení vhodné práce. V podstatě se jedná o vyhledávač nabídek zaměstnání ze všech možných serverů, na kterém si můžete založit i životopis. Právě i data z vašeho životopisu mohou být aplikací odeslána společnosti Facebook.

Duolingo

Aplikace Duolingo spuštěná roku 2012 je bezplatnou platformou pro výuku cizích jazyků. Funguje velmi dobře i v češtině a nabízí pestrou škálu kurzů. Kromě toho však bez vašeho vědomí po libosti nakládá s vašimi daty.

King James Bible

Tato aplikace ohrožuje především křesťany, kteří s sebou neradi nosí bibli v knižní podobě. Jedná se totiž o aplikaci, která nabízí možnost čtení bible ve všemožných jazycích. Nad předáváním dat z této aplikace do Facebooku bohužel ani bůh nemá moc.

Související články

Další články