Jeden z největších mýtů o ženském vyvrcholení tvrdí, že všechny příslušnice něžného pohlaví mají jeden a ten stejný „typ“ orgasmu. To však podle všeho vůbec neodpovídá skutečnosti. Významná sexuoložka Tracey Cox dokonce ženský orgasmus přirovnává k otisku prstu. Je prý totiž stejně tak jedinečný.

Například intenzitu orgasmu ovlivňuje hned několik věcí: síla stydkokostrčního svalu, citlivost přední poševní stěny a v neposlední řadě i míra motivace ke hledání nových způsobů stimulace a spouštěčů orgasmu. Platí, že čím více cest k dosažení vyvrcholení žena zná, tím větší má pravděpodobnost, že zažije multiorgasmus.

Pokud chcete odhalit svůj vlastní „orgasmový otisk prstu“, vyzkoušejte třeba takzvané Kegelovy cviky pro posílení vaginálních a pánevních svalů. Nebojte se střídat více druhů stimulace (prsty, jazykem…), trénujte oddalování orgasmu a věnujte pozornost i správnému „nastavení“ svého mozku. Naučíte-li ho rozpoznávat ukazatele blížícího se vyvrcholení, orgasmus se dostaví mnohem snadněji.

Z výše uvedeného mimo jiné plyne, že různé články o tom, jak by měl ženský orgasmus vypadat, můžete klidně pustit z hlavy. Nic jako „jediný správný orgasmus“ zkrátka neexistuje, jde o zcela individuální záležitost. Nevěříte? Tak schválně, napište nám do komentářů, jak přesně probíhá ten váš.