Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Věděli jste? Orgasmus je stejně unikátní jako otisk prstu

Ženský orgasmus je opředen řadou mýtů a legend.
Zdroj: profimedia.cz

Jeden z největších mýtů o ženském vyvrcholení tvrdí, že všechny příslušnice něžného pohlaví mají jeden a ten stejný "typ" orgasmu. To však podle všeho vůbec neodpovídá skutečnosti. Významná sexuoložka Tracey Cox dokonce ženský orgasmus přirovnává k otisku prstu. Je prý totiž stejně tak jedinečný.

Například intenzitu orgasmu ovlivňuje hned několik věcí: síla stydkokostrčního svalu, citlivost přední poševní stěny a v neposlední řadě i míra motivace ke hledání nových způsobů stimulace a spouštěčů orgasmu. Platí, že čím více cest k dosažení vyvrcholení žena zná, tím větší má pravděpodobnost, že zažije multiorgasmus.

Pokud chcete odhalit svůj vlastní "orgasmový otisk prstu", vyzkoušejte třeba takzvané Kegelovy cviky pro posílení vaginálních a pánevních svalů. Nebojte se střídat více druhů stimulace (prsty, jazykem…), trénujte oddalování orgasmu a věnujte pozornost i správnému "nastavení" svého mozku. Naučíte-li ho rozpoznávat ukazatele blížícího se vyvrcholení, orgasmus se dostaví mnohem snadněji.

Z výše uvedeného mimo jiné plyne, že různé články o tom, jak by měl ženský orgasmus vypadat, můžete klidně pustit z hlavy. Nic jako "jediný správný orgasmus" zkrátka neexistuje, jde o zcela individuální záležitost. Nevěříte? Tak schválně, napište nám do komentářů, jak přesně probíhá ten váš.

Související články

Další články