Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Věděl, že je to zlé, říká Richard Krajčo o spolupráci s Gottem

Richard Krajčo promluvil o Karlu Gottovi.
Zdroj: Extra.cz / youtube.com
+ Dalších 39 fotografií
rozhovor
Naposledy spolupracoval Karel Gott s frontmanem kapely Kryštof Richardem Krajčem. Ten napsal pro něj a jeho dceru Charlotte Ellu píseň Srdce nehasnou. Přestože Richard Krajčo skládá písně jen pro svoji kapelu, Karla Gotta nemohl odmítnout. Televizi Prima v pořadu TOP STAR přiznal, že mu Karel s Ivanou řekli, že nezbývá čas. Co prozradil o Charlottce?

„Ivanka i Karel byli docela upřímní a vlastně řekli mi, že pokud se rozhodnu to napsat, tak že to musím napsat velmi rychle, aby to stihli s Charlottkou nazpívat a to byl i pro mě spouštěcí impuls a tam se ve mně začalo skládat to, o čem by ta píseň měla být a to bylo tou inspirací,“ začal TOP STARU vyprávět začátek spolupráce s Karlem Gottem Richard Krajčo (42).

Richard tedy od samého začátku věděl „co bůh chystá“.

„Já jsem tomu jako moc nevěřil. Myslel jsem si, že... Víte co, už takových zdravotních informací o Karlovi bylo dost. On byl vlastně takový superhrdina a vždycky všechno ustál. Ale říkal jsem si, že teď už je to asi vážný, když jsou ke mně takhle upřímní a vlastně jsem měl v podstatě časový limit,“ řekl Krajčo.

Píseň, která se stala v posledních dnech takřka naší hymnou, nakonec napsal jednou v noci za pár hodin. A přiznal, že měl z reakce rodiny strach.

„Já jsem se trochu bál jim to poslat, ale vlastně mi to přišlo takové silné, taková zpověď, že když už by měl ten táta s dcerou o něčem zpívat tak ať zpívají, řekl jsem si v duchu, o něčem důležitém. Ať to má nějaké poselství, nějaké sdělení ale v pozitivní smyslu, takže bál jsem se jim to poslat, ale ty reakce byly krásné,“ vzpomíná hudebník.

Richard Krajčo také promluvil o třináctileté Charlottce, pro kterou muselo být natočení takové písně velmi těžké. Podle něho si smysl písničky dobře uvědomovala.

„Já si myslím, že o tom doma mluvili, že to rozebírali. Myslím si, že se jí do toho ze začátku moc nechtělo, ale nakonec to zvládli. Hezky se na to připravovala se svou učitelkou zpěvu, takže taky přišla připravená. V podstatě to pro ni byla její první velká zkušenost s velkým studiem a zvládla to na jedničku. Byla vynikající,“ pokračoval Krajčo.

Charlottka je prý celá po tátovi, také co se týká profesionality a pokory k autorům. „Teď jsem chtěl říct, že si myslím, že se potatila. Na svůj věk skvěle intonuje, ví, o čem zpívá, určitě se potatila, ten profesionalismus určitě po Karlovi má.“

Richard se o Karlově smrti dozvěděl, když byl se svou kapelou ve studiu, kde se Zlatým slavíkem nahrával. „Stál jsme skoro na stejném místě, jako jsem tam stál s Karlem. Já jak jsem věděl, že se to blíží, tak se s tím člověk smiřuje, ale stejně, pak když to přijde, tak vás to stejně zaskočí. Říkal jsem si, že to možná není pravda, ranilo mě to, zavřel jsem se na chvíli ve studiu sám, pustil jsem si tu píseň a trochu jsem se tam dojímal,“ prozradil frontman skupiny Kryštof.

„Já si myslím, že ta písnička je smutná a spojí se s tou smutnou událostí, ale má v sobě naději. Vlastně sdělením je ten název Srdce nehasnou a že v srdcích lidí, kteří ho milovali, zůstane navždy a v případě Karla Gotta to platí obzvlášť. Je to zvláštní, ale přijde mi, že neodešel,“ zamyslel se autor písně Srdce nehasnou, jejíž videoklip má na internetu už skoro 20 milionů zhlédnutí.

„Já si mnohem více vážím toho raketového startu, když to začalo, protože myslím si, že to nečekal ani sám Karel, a oni mi volali poté vždy co dva dny a hlásili mi, jaký mají reakce a jak ty lidi na to koukají, že taková čísla na tom YouTube nikdy neměl a neviděl a že to se lidem líbí a já měl pocit, že jsou šťastní a já byl taky s nimi a to mě těšilo ze všeho nejvíc,“ řekl Krajčo.

Zařadí tuto píseň i do repertoáru kapely Kryštof? „Já jsem se Karla ptal, on řekl, že můžu a že bude hrozně rád, když to budu zpívat, protože on se k tomu pravděpodobně už nedostane. Takže by byl rád, kdyby ta píseň žila dál a že by byla škoda, kdyby zůstala jen na tom internetu, takže jsem dostal svolení. Možná ji zařadíme i jako kapela do repertoáru,“ řekl televizi Prima a pořadu TOP STAR Richard Krajčo.

Jak se rodina a pozvaní hosté včetně Richarda Krajča naposledy rozloučili s Karlem Gottem, se podívejte ZDE.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy