Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Věděl dlouho, že je to vážné: Kdy Karlu Gottovi oznámili akutní leukemii?

Karel Gott
Zdroj: Facebook
+ Dalších 9 fotografií
TAJEMSTVÍ
Pro mnohé jeho fanoušky to bylo jako blesk z čistého nebe, když se Karel Gott (80) rozhodl zveřejnit svou smutnou diagnózu akutní leukemie, která propukla po roce a půl léčené poruše krvetvorby. Podle všeho ale Mistr o závažné chorobě ví už řadu měsíců.

Ještě v lednu probíhaly horečné přípravy jeho velkolepého koncertu k osmdesátinám v O2 areně, jenže zničehonic bylo plánované vystoupení zrušeno. Mluvčí rodiny Aneta Stolzová tehdy oznámila, že je to z důvodu snížené imunity. A nebyla daleko od pravdy, nicméně ta byla a je mnohem horší.

„Jen pár dnů před zrušením koncertu se Karel Gott (80) dozvěděl, že má akutní leukemii. V ten okamžik bylo jasné, že takhle náročný koncert nepřipadá v úvahu a muselo dojít ke zrušení vystoupení,“ dozvěděli jsme se od zdroje blízkého zpěvákovi.

V mediální branži zprávy o návratu rakoviny prosakovaly už řadu měsíců, s ohledem na zpěváka, kterého všichni obdivují a uznávají, se ale čtenáři nikdy nic nedozvěděli. V posledních dnech však od různých Karlových blízkých začaly přicházet nové alarmující zprávy.

Kličkování

„Dobrý den, pan Gott je doma a každý den pracuje na své knize. Jak jsem již řekla několikrát, pan Gott pravidelně dochází na ambulantní vyšetření a lékaři sledují jeho celkový zdravotní stav,“ reagovala před několika dny Gottova mluvčí profesionálně na dotaz eXtra.cz. Svého šéfa nepotopila, i tak lehké kličkování v odpovědi na dotaz ohledně aktuálního zdravotního stavu umělce leccos naznačovalo.

Bohužel se dalo čekat, že potíže neustaly. Umělec měl po léčbě rakoviny mízních uzlin skutečně silně narušenou imunitu, sužovala ho jedna nemoc za druhou, k tomu se přidaly neúspěšné pokusy o léčbu poruchy krvetvorby Právě po ní často akutní leukemie propuká. To vše naznačovalo, že se nemoc ve vážnější podobě může vrátit. A bohužel se to stalo.

Mnohé naznačovalo i opakované rušení koncertů, naposled v létě, kdy měl Karel Gott vystoupit na Benátské noci. Svůj sen si bohužel nemohl splnit.

Podpora celé země ale nyní dává Mistrovi spoustu energie a nezbývá než doufat, že pořádně zabojuje a akutní leukemii porazí.

DÁLE MŮŽETE ČÍST:

Karel Gott má akutní leukemii! Se zlou nemocí bude bojovat, slíbil fanouškům

Akutní leukemie! Karel Gott ukázal, jak bojuje se zlou rakovinou, která se vrátila

Prosím o klid, požádal Gott a ukázal novou fotografii

Co vše nyní Mistra ohrožuje? Promluvil odborník

Leukemie Gotta rozplakala jeho velkého kamaráda Jiřího Krampola

Jiří Strach o zákulisí natáčení Docenta: S Trojanem jsme si to užili, Ramba byla drsná i mimo plac, odhalil

Související články

Další články

Nejnovější kauzy