Říká se, že ve víně je pravda, a od teď to vypadá, že se v něm ukrývá i šťastné partnerství. Vzpomenete si na pohodový večer, který jste s partnerem propovídali u sklenky nějakého dobrého pití? Abstinentům se asi obracejí panenky vzhůru, ovšem vědecká studie mluví jasně! Páry pijící alkohol jsou prostě mnohem víc šťastnější.

Odborníci přišli na recept na spokojený vztah a vypadá to, že by se vám mohl líbit. Podle nich se tajemství perfektního vztahu ukrývá v alkoholu. Myslíte, že žertují? Naopak! Vědci z Michiganské univerzity představili výsledky opravdu zajímavé studie. Podle té páry, které spolu pravidelně konzumují alkohol, jsou mnohem spokojenější než ty, které si láhev vína otevřou jen svátečně.

Výzkumu se podrobilo 2680 párů, kdy byly všichni respondenti starší 50 let. Dá se tedy předpokládat, že jde o opravdové odborníky, kteří mají se vztahy své bohaté zkušenosti. Dvojice byly v partnerství v průměru dlouhých 33 let a každé dva roky se zúčasnily velkého výslechu. A výsledek byl na světě.

Pokud se tedy zrovna nacházíte v nějaké partnerské krizi, hoďte starosti za hlavu a radši doplňte bar. Uvidíte, že po pár večerech nad sklenkou dobrého drinku se vzduch pročistí a vaše láska opět pokvete.