Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

VĚDECKÁ REVOLUCE: Biologové už rozumí řeči zvířat! O co se nejčastěji hádají?

Vědci už rozumí řeči zvířat!
Zdroj: profimedia.cz
Vědci přišli s převratným objevem! Pomocí umělé inteligence přeložili řeč zvířat. Přijde vám to jako nesmysl? Dokázal to velký experiment!

Izraelští vědci prý našli cestu, jak rozumět zvířatům. Studují totiž kaloně egyptské a umějí přesně určit, kdo se s kým hádá nebo o něco pře. A také díky nové technologii dokáží přesně předpovědět, kdo celou hádku vyhraje.

Celý výzkum spočívá v tom, že se vědci snaží porozumět zvířecí řeči, díky které pak zjistí, jak vlastně vznikla ta lidská. „Jednou z nejdůležitějších otázek zvířecí komunikace je, kolik informací sdílejí,“ řekl spoluautor studie Yossi Yovel z telavivské univerzity.

Kaloni egyptští žijí ve velkých koloniích v Africe nebo na Středním východě. V kolonii se neustále hádají a pro mnoho lidí hodně vřeští. V článku vydaném vědeckým časopisem Scientific Reports popsal Yovel se svými kolegy, jak to v kolonii funguje.

75 dní nahrávali nonstop zvuky a obrazy 22 kaloňů. Ty rozdělili do dvou skupin a z videa potom uměli poznat, jak spolu komunikují. Vznikly z toho 4 kategorie. Kaloni se nejčastěji hádali o spánek, jídlo, páření a prostor.

Pomocí algoritmů potom poznali, jak kdo komunikuje, s kým a také o čem. Porozumění komunikace kaloňů by mohla být převratem v komunikaci a porozumění řeči u zvířat.

Související články

Další články