Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Vědec pojmenoval po americkém prezidentu Obamovi parazita. Je to čest, nebo ostuda?

Zdroj: profimedia.cz
Americký profesor biologie se rozhodl, že vyjádří hold svému oblíbenci, americkému prezidentovi Baracku Obamovi velmi zajímavým způsobem. Pojmenoval po něm červa.

Někteří lidé vyjadřují své sympatie prezidentovi Baracku Obamovi velmi zvláštním způsobem. Jedním z takových "šprýmařů" je i americký biolog Thomas Platt, který si řekl, že vyjádří americkému prezidentovi svou úctu tím nejlepším způsobem, jakým to jen biolog umí.

Profesor biologie na Saint Mary’s College v Indianě objevil nový druh červa a s tím nejlepším úmyslem ho pojmenoval baracktrema obamai Prezidentovi se tedy dostalo velmi bizarního ocenění a my si nedokážeme ani představit, jak se Obama tvářil, když zjistil, co po něm uznávaný biolog pojmenoval.

Ještě vtipnější na tom všem je, jak daný červ vlastně vypadá a kde se vyskytuje Pokud si myslíte, že jde o nějakého vzácného a krásného brouka na pokraji vymření, jste na omylu. Baracktrema obamai je červíček, který žije v krvi některých želv, je zhruba pět centimetrů dlouhý a tenký jako lidský vlas. Jenom doufáme, že vědec těmito rozměry nechtěl prezidentovi něco nemilého naznačit.

Thomas Platt si v pojmenování bakterií a červů po různých lidech zdánlivě libuje. „V minulosti jsem je pojmenoval podle mého tchána, školitele a dalších lidí, ke kterým chovám velký respekt. Je to můj malý způsob, jak vzdát hold našemu prezidentovi,“ uvedl.

Tak doufejme, že americký prezident má velký smysl pro humor. Nicméně jsou po něm už pojmenováni pavouci, hadi nebo ryby. Takže ho už asi nic nepřekvapí.

Související články

Další články