Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Steroidová mafie v Česku StarDance 2018 Horoskop Zábava

Nejnovější kauzy

Vědci zjistili, že pití alkoholu zlepšuje paměť. Řekneme vám, co si nalít a jak často!

Šampaňské prý zlepšuje paměť.

S alkoholem se to nesmí přehánět, ale vědci z Reading univerzity ve Velké Británii přišli na to, že tři sklenky šampaňského týdně vám pomohou zlepšit paměť a působí preventivně proti stařecké demenci a Alzheimerově chorobě.

Jsou lidé, kteří už dlouho oceňují účinky šampaňského. Například spisovatel Sir John Mortimer pil sklenku šampaňského každé ráno a pití bublinek považoval za tajemství dlouhého života. Dožil se úctyhodných 85 let.

Vědci z Readingské univerzity jsou první, kteří prozkoumali účinky a vlivy šampaňského na lidské zdraví. V Anglii jedna osoba ze tří starší 65 let onemocní demencí a tento objev může znamenat revoluci v boji proti takovéto chorobě. Sloučenina, která zlepšuje paměť se nachází v hroznech odrůd Pinot noir a Pinot meunier, které se používají na výrobu šampaňského. Profesor biochemie Jeremy Spencer uvedl: „Lidé nad 40 let by měli začít pít dvě nebo tři sklenky sektu týdně. Právě v těchto letech se začínají projevovat první příznaky ztráty paměti.“

Experimenty byly prováděny na potkanech, ale profesor je přesvědčen, že stejné pozitivní účinky se projeví i na lidech. Spencer se chystá test provést na skupině zhruba padesáti až šedesáti lidí ve věku nad 65 let, kteří budou popíjet bublinky po tři roky.

Pokud si právě přiťukáváte kvalitním šampaňským, fráze „na zdraví“ má konečně opravdu smysl.

Mohlo by vás zajímat

Další články