Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Vědci varují: K Zemi se blíží obří asteroid, jeho průměr je 650 metrů

Zdroj: facebook.com
OBAVA
Americká vesmírná agentura NASA vydala prohlášení, že se k Zemi řítí asteroid obřích rozměrů. Jeho průměr je 650 metrů a kontakt se Zemí by měl fatální následky. Podle výpočtů agentury by nás měl však minout ve vzdálenosti 5,3 milionů kilometrů.

Lidstvo stále není připraveno na řešení nebezpečí, kterými asteroidy jsou. Podle deníku The Sun, který cituje generálního ředitele Tesly Elon Muska, neexistuje zatím proti asteroidům žádná účinná obrana.

NASA ale upřesnila, že v následujících 100 letech nehrozí žádné riziko dopadu asteroidu na Zemi. Přitom ale se na nás už řítí další…

Asteroid, který vědci zaznamenali, má průměr 650 metrů a má obdobnou výšku jako Empire State Building v New Yorku. Kolem nás by měl proletět ve vzdálenosti 5,3 milionů kilometrů a rychlostí 23 tisíc km/h. Asteroid má název 2000 QW7 a k Zemi se nejvíc přiblíží 14. září.

Co jste možná o asteroidech nevěděli:

  • Označení asteroid je starší a nepřesné, ale stále často používané označení těles, která se správně nazývají planetky. Slovo asteroid se však stále používá, především v americké terminologii.
  • První takové těleso objevil Giuseppe Piazzi v Palermu 1. ledna 1801. Objekt dostal název Ceres.
  • Dnes víme, že mnohokrát v historii naší planety došlo ke srážkám Země s velkými asteroidy. Například vymírání na konci křídy před 66 miliony let zřejmě do značné míry zapříčinil dopad desetikilometrové planetky Chicxulub do oblasti současného Mexického zálivu.

Související články

Další články