Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Vědci varují: Bez očkování většiny dětí nedosáhneme kolektivní imunity

Zdroj: Profimedia
Očkování proti koronaviru

V Německu se aktuálně řeší, kolik lidí musí být naočkováno, aby se dosáhlo takzvané kolektivní imunity. Čím dál častěji zaznívá, že bez naočkování těch nejmladších se neobejdeme.

Německá společnost pro imunologii (DGFI) uvedla, že kolektivní imunita proti nemoci Covid-19 není dosažitelná bez rozsáhlého očkování dětí a dospívajících. "Typicky se předpokládá dosažení kolektivní imunity tehdy, když je 60 až 70 procent populace chráněno před patogeny," řekl podle serveru The Local viceprezident DGFI Reinhold Förster. "To však předpokládá, že u těchto lidí se patogen nemůže množit," dodal.

To bohužel u Sars-Cov-2 neplatí, lidé mohou virus přenášet, i když sami nejsou nemocní, a to i v případě, že byli očkováni a jsou zcela bez příznaků. Situace se navíc podle Förstera zhoršila s variantou Delta.

"Virus je nyní mnohem infekčnější. To se týká především adolescentů a dětí,“ dodal Förster. Dokud podle něj nebude tato skupina očkována nebo bude očkována jen mírně, můžeme zapomenout na dosažení kolektivní imunity.

Řešení? Očkovat, očkovat, očkovat...

Aby bylo možné bojovat proti variantě Delta, doporučuje německý Institut Roberta Kocha naočkovat nejméně 85 % lidí ve věku 12 až 59 let a 90 % lidí ve věku nad 60 let. "Je-li této kvóty očkování dosaženo včas, zdá se nepravděpodobná výrazná čtvrtá vlna v nadcházejícím podzimu a zimě," uvedl Institut veřejného zdraví v dokumentu zveřejněném v pondělí.Související články

Další články