Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jolanda Ivana Gottová Peče celá země Mandrage

Nejnovější kauzy

Vědci si neví rady s podivnou mumií: Jedná se o lidský plod, nebo mimozemšťana?

Vědci se nedokážou shodnout.
Zdroj: YouTube
+ Další fotografie
Patnácticentimetrová kostra mumie nedá spát vědcům, kteří se snaží najít její původ. Po zveřejnění fotky se okamžitě začalo spekulovat, zda se nejedná o náznak mimozemské civilizace. Ufologové jsou samozřejmě ve svém živlu a nepřestávají se dohadovat. Jedni jsou přesvědčeni o tom, že se jedná o mimozemšťana, ale nová, mnohem střízlivější studie tvrdí, že by se mělo jednat o lidský patnáctitýdenní plod. A co myslíte vy?

Tajemná patnácticenti­metrová kostra mumie je předmětem horlivých diskuzí nejenom mezi vědci a ufology, ale široká veřejnost se také nemůže shodnout. Podivná kostra se nachází v chilské poušti Atacama a byla objevena před více než deseti lety.

Jedná se malou postavu s lidským rysy, ale zajímavou stavbou kostry, která připomíná mimozemskou civilizaci. Mumie byla nalezena v roce 2003 v pustině Atacama a dostala jméno Ata.

Nakonec ale skončila v rukou španělského sběratele, než se stala předmětem dokumentárního filmu a později námětem na výzkum Stanfordské univerzity. Studie zveřejněná v letošním roce tvrdila, že Ata byla ve skutečnosti lidská dívka s genetickými abnormalitami.

To se samozřejmě setkalo s okamžitou reakcí lidí, kteří studii zpochybnili. Nyní však přišli vědci s novou teorií. Portál DailyMail.co.uk informuje o tom, že mezinárodní tým výzkumníků s teorií nesouhlasí a jsou přesvědčeni o tom, že se jedná o typický patnáctitýdenní lidský plod.

A jaký je váš názor na celou tuhle podivnost?

Mohlo by vás zajímat

Další články