Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Vědci prozradili, proč se lidé rozvádí: Víte, co za to může?

Víte proč se lidé rozvádí?
Zdroj: facebook.com
Šťastní až do smrti... Tak takový vývoj vztahu a posléze manželství by si přál asi každý z nás. Realita je ovšem trochu jiná, a tak se s rozvody setkáváme dost často a dá se říct, že už se nad ukončením vztahu u soudu ani nepozastavujeme. Vědci se rozvodům konečně podívali na zoubek a zjistili ty nejčastější příčiny.

Láska není zdaleka to, co drží šťastný vztah pohromadě. Vědci přišli spokojeným párům na kloub. Pokud tedy váš vztah drží jen na vřelém citu, nemáte nejmenší šanci na úspěch. Víte, které vlastnosti a věci ovládají spokojené páry?

Australští vědci se snažili prozkoumat tolik záhadnou věc, kterou jsou vztahy, a přišli na zajímavé věci. Výzkumu se zúčastnilo 25 000 párů a hlavním ukazatelem bylo zjistit, co páry rozvedlo a co naopak jiné udrželo při životě.

První zajímavou věcí je věk. Pokud jste do manželství vstoupili před 25 rokem života, je šance na přežití vztahu téměř mizivá. Dalším ničitelem vztahů jsou děti. Tedy přesněji řečeno je prokázáno, že 20 % vztahů zaniká kvůli ratolestem z předchozích vztahů, se kterými se partner není schopen sžít. A v neposlední řadě si štěstí neužijete ani s chlapem, který do toho už párkrát praštil, manželství tak pro něj už nemá takový význam.

Sečteno a podtrženo, závěr je asi takový. Pokud chcete mít v manželství alespoň malou naději na úspěch, nevdávejte se a nežeňte moc mladí, rozhodně si neberte člověka, který má už děti z předchozího vztahu a svazek na podruhé také neschvalujte. Když už nic jiného, tak vědci v tom mají jasno.

Související články

Další články