Vědci analyzovali vzorky kohoutkové vody ve dvanácti státech celého světa. Výzkum nechala připravit společnost Orb Media. Podle autorů studie jsou výsledky katastrofální! V neuvěřitelných 83 procentech těchto vzorků byla nalezena plastová vlákna.

O výsledcích této práce informoval deník The Guardian.. Nejhůře dopadly USA, kde bylo kontaminovaných 94 procent vzorků. Do míst, kde byl plast odhalen, patří například Trump Tower v New Yorku, budovy Kongresu a nebo také budova Agentury pro ochranu životního prostředí.

Za Spojenými státy skončily Libanon a Indie. Nejlépe dopadly evropské státy. Německo, Francie a Velké Británie měly kontaminovaných „pouze“ 72 procent vzorků.

Mikroplast se tak stal novým globálním problémem. Předchozí výzkumy se soustředily na jeho objem především v oceánech, kde působí nesmírné škody všemu životu. Právě skrz oceány se dostává do lidských těl.

„Máme dostatek údajů z přírody a jejich dopadů na ni, abychom byli znepokojení,“ uvedla Sherri Mahonová, expertka, která prováděla analýzy. „Když ovlivňuje přírodu, jak bychom mohli věřit, že nějak neovlivňuje nás?“