Prověřovat, zda na asteroidu nejsou známky jiných civilizací, bude především obří satelit Green Bank v západní Virginii. Bude poslouchat asteroid ve čtyřech rádiových pásmech po dobu deseti hodin..S největší pravděpodobností je však asteroid přírodního původu, ale i tak se lehce vymyká. Je tedy na místě zjistit, zda skutečně nemá známky uměle vytvořeného původu, což by znamenalo třeba radiové emise.

Další, co vyvádí vědce z míry, je neobvyklý tvar doutníku. Jeho délka mnohonásobně přesahuje šířku. Není tedy vyloučeno, že by se mohlo jednat i o mezihvězdnou kosmickou loď. Těleso bylo objeveno 19. října teleskopem Pan-STARRS 1 na Havaji, když se Národní úřad pro letectví a vesmír snažil pátrat po tělesech v blízkosti Země, uvádí DailyMail.

Původně byl asteroid nazván kometou. Posléze se ale astronomové shodli, že se bude jednat spíše o „mezihvězdný asteroid“. Při pozorování bylo totiž zjištěno, že má načervenalou barvou, což mají obvykle objekty, které se nacházejí mimo naši Sluneční soustavu, říká Karen Meech z Institutu pro astronomii na Havaji.

Asteroid Oumuamua nese jméno havajského původu a znamená „posel“. Na dosah pozemských teleskopů bude už jen několik málo dní.