Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Seriál Most!

Nejnovější kauzy

Věda versus Petr Kramný: 8 bodů, kdy ho znalci usvědčili ze LŽI

Kdo tady lže?
+ Další 2 fotografie
U soudu s Petrem Kramným, obžalovaným z vraždy manželky a dcery na dovolené v Egyptě, v úterý promluvili soudní znalci o výsledcích pitvy Moniky a Klárky a toxikologických rozborech. Příčina smrti? Stoprocentně zásah elektrickým proudem, shodli se! Obhajobu Kramného totálně rozsekali!

U Krajského soudu v Ostravě bylo dnes pořádné horko. Především se zapotil Petr Kramný a jeho advokátka Jana Rejžková, jejíž obhajobu obžalovaného totálně rozcupovali soudní znalci. Kramný se tak dostal se svou výpovědí do rozporu hned v několika bodech:

1. Kláru se ani nepokoušel zachránit

Petr Kramný: Kramný ve výpovědi minulý týden uvedl: „Klárka měla levou ruku pod bradou a pravou ruku podél břicha. Snažil jsem se jí dávat umělé dýchání.“

Soudní znalci: Klárku nikdo neresuscitoval, což znalci zjistili podle posmrtných změn na těle. „Změny vznikají mechanickým násilím, protože je tělo nečinné. Například na skeletu hrudního koše, krvácení i závažnější změny u srdce. Výraznější to bývá u osob, kde je skelet křehčí,“ uvedl MUDr. Marek Dokoupil, Ph.D., lékař Ústavu soudního lékařství v Ostravě. U Klárky k takovým změnám nedošlo.

2. Žádné zvracení, žádný průjem

Petr Kramný: „Monika běžela na záchod, že zvrací a má průjem. Klárka se vzbudila, byla malátná. To, že měla Monika průjem, vím s jistotou. Nejen podle toho, že to říkala, ale i z toho zápachu. “

Soudní znalci: „Na těle (Kláry) nebyly známky agonie, což je charakteristické pro otravy,“ uvedl u soudu MUDr. Marek Drahokoupil. Navíc jícen obětí nebyl poleptán žaludečními kyselinami a střeva nebyla prázdná.

3. Byl Kramný otráven?

Petr Kramný: U soudu i během starších rozhovorů tvrdil, že byla celá jeho rodina nejspíš otrávena. „Šla ze mě hnědočerná tekutina a chytali ji do nějakého sáčku,“ řekl minulé pondělí.

Soudní znalci: „Při dlouhém zvracení jsou šťávy hlenovitého charakteru. Jsou dvě možnosti: Za prvé, vůbec nezvracel, za druhé, pokud pil kolu, takže ta to mohla zbarvit,“ řekl MUDr. Igor Dvořáček, Ph.D.

U soudu promluvila i odbornice na toxikologii, která provedla toxikologické vyšetření a vyloučila „přítomnost toxikologických látek ze skupiny léků, opiátů a těkavých látek. V době, kdy došlo ke smrti, poškozené nebyly ovlivněny toxikologicky významnými látkami,“ uvedla RNDr. Marie Staňková, Ph.D. Zaměřila se i na léky volně dostupné na pracovišti Moniky i na pracovišti obžalovaného. Ani ty v těle Moniky a Klárky nenašla.

4. Manželství Kramných? Žádná idylka!

Petr Kramný (o sexu): „Probíhalo to naprosto normálně. Já jsem za celou dobu nebyl Monice nevěrný, to znamená, že všechno probíhalo, jak má, tak často, jak má, takže já jsem neměl důvod být nevěrný.“

Svědci: Podle svědků manželství Moniky a Petra nebylo ani trochu idylické. Monika měla milence ze Slovenska, se kterým vztah ukončila kvůli Klárce. Údajně chtěla ze vztahu s Kramným odejít. Ještě než odjela na osudnou dovolenou do Egypta, chtěla o vztahu s manželem říct něco své kamarádce. Prý se něčeho bála. O co šlo, to už se nikdy nedozvěděla. Mimochodem Kramný měl o nevěře vědět, řekli mu o ní sousedi. Tehdy klepům ale zřejmě nevěřil.

5. Tak jak ležely?

Petr Kramný: „Klárka ležela na levém boku, ruku měla pod hlavou. Monika ležela na posteli u okna. Ležela na pravém boku zády otočená ke Klárce.“

Soudní znalci: Podle nich někdo manipuloval s tělem Klárky. Přibližně deset hodin po úmrtí byla přetočena na záda, přičemž celou dobu předtím ležela čelem dolů. Vypovídají o tom hlavně posmrtné skvrny.

6. Kdy zemřely?

Petr Kramný: Podle Kramného obě žily ještě mezi 22. a 23. hodinou. Když na Klárku sáhnul kolem třetí ráno, byla už úplně studená. U soudu také zaznělo, že když šel večer pro vodu, slyšel, jak Klárka mluví ze spaní.

Soudní znalci: To je však podle znalců nesmysl. Nedá se určit přesný čas, kdy zemřely, ale vzhledem k teplotě v pokoji by studená za tak krátkou chvíli nemohla být. Aby byla studená, musela by zemřít mnohem dřív, a to se podle znalců i stalo. Mluví se o tom, že zemřely o deset hodin dřív, než když je Petr Kramný našel.

7. Zabil je elektrický proud. Tečka.

Petr Kramný: Kramný odmítá, že by Monika a Klára zemřely po zásahu elektrickým proudem. On sám prý s elektrikou neuměl.

Soudní znalci: „Bezprostřední příčinou smrti je zásah elektrickým proudem. Násilná smrt,“ řekla u soudu MUDr. Margita Smatanová. „Můžeme uvažovat, že došlo ke kontaktu dcery s matkou, a to pravou horní končetinou, tedy na větší ploše,“ cituje Smatanovou Blesk.cz. „Při dotyku na větší ploše dojde i k usmrcení druhé osoby,“ uvedla s tím, že Klárka se matky zřejmě dotýkala i ústy.

Co se týče Moničina těla, stopy po zásahu proudem patolog našel na zadní straně krku, dolní části zad a levém bérci. Popálenina na Moničině krku byla dlouhá 7 centimetrů, navíc utrpěla těžký otok plic a mozku.

8. Žádná smrt v posteli

Petr Kramný: Obžalovaný tvrdí, že obě zemřely ve spánku v posteli.

Soudní znalci: „Úrazové změny na těle: podlitiny z působení síly malé intenzity, jde o poranění způsobená obvykle pádem na tvrdou podložku,“ cituje patologa Blesk.

Mohlo by vás zajímat

Další články