Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Věčný mrzout Louis de Funès: 10 věcí, které jste možná o legendárním herci nevěděli

Zdroj: Gaumont International
zajímavosti

Kdo by nemiloval věčně mrzutého francouzského herce Louise de Funèse. Ačkoliv to byl svéráz, který ne s každým vyšel, kolegové ho chovali v úctě a dokonce z něj někteří měli i strach. Jeho výjimečný talent si diváci mohou dnes připomenout v komedii Pošetilost mocných, kde mu sekunduje stejně brilantní Yves Montand. 

Louis de Funès - mistr grimas - si své soukromí pečlivě střežil. Jak potkal svou životní lásku a proč ho vyrazili ze školy? Tady je 10 zajímavostí o komikovi, které jste o něm nejspíš nevěděli.

Ačkoliv to svádí k tomu, že si lidé myslí, že je Louis Francouz, není tomu tak. Po rodičích byl Španěl. Jeho matka navíc pocházela sice z chudé, ale šlechtické rodiny.

Vystudoval gymnázium a pak se učil kožešníkem, to ho ale moc nebavilo. Dlouhé chvíle trávil střelbou špendlíky. Bohužel však jimi zabil milovaného kanárka ředitele učiliště a musel okamžitě pryč.

Herec měl odpor k novinářům. Rozhovory dával zcela výjimečně. S rodinou žil za vysokou zdí a pěstoval vášnivě růže, které i vystavoval. Jedna z odrůd dokonce nese jeho jméno.

Louis trpěl celý život traumatem z toho, že neumí plavat. Prý se v dětství topil a od té doby získal k vodě odpor.

Poprvé se herec oženil v pouhých 21 letech. Tehdy se živil jako klavírista a moc peněz neměl, což mu žena vyčítala. S Germaine měl syna, se kterým se však po rozvodu setkal už jen jednou.

Jeho citát byl: "Lidé jsou komedianti, my jsme herci."

Komediant měřil pouhých 161 cm, ale když hrál, všechny ostatní herce zastínil.

O četníkovi prohlásil: "V téhle roli jsem byl šťastný." Jinak se ovšem rolemi trápil a ke svému okolí býval hodně mrzoutský.

Údajně jeho poslední slova zněla: "To není možné, já umřu..."

Je pohřben na hřbitově v Le Cellier ve Francii společně se svojí druhou ženou Jeanne de Funès.

Související články

Další články