Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Věčný fešák Juraj Kukura: Nikdo by nehádal, kolikáté už dnes slaví herec narozeniny!

Kolik slaví Juraj Kukura? Herec snad nestárne!
Zdroj: archiv STV/Profimedia.cz
+ Dalších 5 fotografií
Slovenský herec Juraj Kukura zřejmě vynalezl lék na stáří. Dnes slaví už 71. narozeniny, ale posledních deset let vypadá pořád stejně. V mládí býval neuvěřitelným švihákem a bez špetky nadsázky se to dá říct i v současnosti.

Juraj Kukura se narodil 15. března 1947 v Prešově na východě Slovenska. Herecký talent prokázal už během studií na průmyslovce, když v roce 1966 dostal hlavní roli ve filmu Tři kaštanové koně na motivy stejnojmenného románu.

A filmový svět se mu natolik zalíbil, že hned po střední zamířil na Vysokou školu múzických umění v Bratislavě, kterou roku 1973 úspěšně absolvoval. Už o tři roky později se stal členem činohry Slovenského národního divadla, takže bylo rozhodnuto, že hercem už zůstane.

Není oblíbeným jen na Slovensku, ale i v Německu. Několikrát hostoval v divadlech v Mnichově, Bonnu i v Hamburku.

Do pamětí českých diváků se v poslední době zapsal zejména seriálem Dokonalý svět, v němž ztvárnil věčně protivného vydavatele módního časopisu Vladimíra Maxu. Momentálně exceluje coby kriminalista v seriálu Inspektor Max, který se odehrává v Praze a spolupracují na něm Češi a Slováci.

To se to slaví, když na Kukurovi nejsou přibývající roky skoro znát. Přesvědčte se sami!

Související články

Další články