Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Věčně usměvavá Jaroslava Kretschmerová slaví 67! Evík ze Slunce, seno se nikdy nevdala

Herečka je kouzelná bytost s obrovským talentem.
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 5 fotografií
NAROZENINY

Oblíbená herečka Jaroslava Kretschmerová má na kontě řadu úspěšných rolí. Nejvíc se však proslavila coby Evík v nezapomenutelné trilogii Slunce, seno Zdeňka Trošky. Nikdy se nevdala a nemá ani děti, v životě je však šťastná. Jak řekla pro web Prima ŽENY, každému přeje štěstí, lásku a úspěch.

Herečka a dabérka Jaroslava Kretschmerová se narodila v Praze do umělecké rodiny. Vydala se ve stopách svých rodičů, po vystudování DAMU se stala stálou členkou Divadla Ypsilon, hostovala také v Hudebním divadle Karlín, Divadle na Zábradlí nebo Kalichu.

Jaroslava Kretschmerová jako Evík

Na svém kontě má spoustu filmů a seriálů jako Vrchní, prchni!, S čerty nejsou žerty, Arabela, Lotrando a Zubejda, Jak se krotí krokodýli nebo Krejzovi. Nejvíc se však proslavila coby Evík z nezapomenutelné trilogie Slunce, seno.

Od prvního dílu uteklo už 40 let, ona však pořád vypadá úplně stejně. Jako by snad ani nestárla. Na natáčení dodnes ráda vzpomíná. „To ani nebyla práce, v hasičárně jsme měli kostymérnu a maskérnu, pak jsme přeběhli přes zelený park do té mojí hoštické kanceláře. Tam byl Zdeněk, popsal nám, o čem ta scéna bude, a šlo to jak po másle,“ cituje její slova web Český rozhlas.

Soukromí Jaroslavy Kretschmerové

Za roli ve snímku Otesánek byla Kretschmerová nominována na Českého lva. Kromě herectví se věnuje i dabingu a svůj hlas propůjčila Barbře Streisand.

Své soukromí věčně usměvavá herečka moc nerozebírá. Jedno se ale ví, nikdy se nevdala a nemá děti. „V soukromí jsem velmi spokojená, opravdu si nemám na co stěžovat,“ prozradila pro web Prima ŽENY. Možná její spokojenost pramení i z toho, jak přistupuje k životu. „Snažím se s každým vyjít dobře, každému přeji štěstí, lásku a úspěch, kolegům krásné role. A hlavně – nikomu nic nezávidím. Nikdy. Opravdu,“ dodala.

Související články

Další články