Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Monika Absolonová

Nejnovější kauzy

Večerní bible pro holky je tu! 5 důvodů, proč si dnes v televizi užít první film Sex ve městě

Zdroj: koláž archiv

Jasně, všechny známe ten seriál zpaměti, už je to jako MASH. Jakmile skončí poslední řada, začne se to točit od první a tak pořád dokola.

Scény, co jsme už viděli dvacetkrát.

Hlášky, které říkáme dodnes.

Nechutnosti, které si nikdy nepřejeme zažít.

Sex ve městě, bible moderní singl holky, která ještě věří na lásku a na to, že sama jednou potká pana Božského Není divu, že na základě seriálu vznikly i filmy a dnes na Nově poběží první z nich. Užijte si ho. Dvojka je totiž mocně děsivá a o trojce, která ještě není v kinech, si neděláme iluze.

1. Sarah Jessica Parker opravdu umí hrát

Když se ve třetí a čtvrté řadě seriálu chovala jako patnáctiletá kráva, muchlali jste vzteky prostěradlo. Její postavu Carrie, která žije jenom na emoční houpačce, jí prostě věříte. Tuhle se nad ní rozčílíte, pak je vám jí zase líto. Není to jen scénářem, prostě SJP má talent. A odvahu. Když ji Božský opustí u oltáře a ona letí s kamarádkami na svou svatební cestu do Mexika, klíďo píďo se nebojí ukázat tvář zničené, unavené a zlomené ženy. Scéna, kdy si sundává u zrcadla brýle a vy najednou vidíte nehvězdnou a vlastně docela nepohlednou ženu, patří mezi naše nejoblíbenější. A nejsilnější z celé série.

2. Celkem vysoká koncentrace vtipů

Vypointované scény s módní přehlídkou a ochránci zvířat, Charlotte, která si nadělala do kalhot, Miranda a její rezavý bobr, interview s lidmi, kteří se hlásí na pozici asistentky Carrie... První film je stejně zábavný jako seriál, toho se ve dvojce už moc nedočkáte.

3. Málo pipinkovského chování

Sice se ještě pořád ozývá klasický americký jekot a pištění malých holek, ale oproti tomu, co nastane ve dvojce, je to ještě slabé kafe. Občas se tam řeší banality typu: "Moc jím, protože mám málo sexu" a "Proč jsi mi neřekla tohle, když jsi mi to měla říct už dávno", ale všechno je to tak nějak nabalené na důležitější dramatické linky a nesjíždí to k trapné vatáži s cílem vyplnit dvě hodiny času.

4. Poučení do života

Nejde o to, že láska zvítězí nad vším, ale film vás donutí se i zamyslet nad svými vztahovými prioritami. Opravdu se nemohu kvůli partnerovi ani trochu změnit? Jak moc ovlivní to, co považuji nyní za zbytečné, mou budoucnost? Mám se starat materiálně i sama o sebe, nebo mi hrozí, že zůstanu s holým zadkem, i když si teď myslím, že mě partner miluje? Sex ve městě se na lásku tady dívá docela střízlivě, přízemně a hlavně prakticky. Každodenně.

5. Můžete to brát jako klasické filmové drama

Jasně, původně je to komediální seriál, ale tady se děje tolik zásadních a bolestných věcí, že se dá film počítat skoro jako plnokrevné vztahové drama. Kdo z vás si přeje stát osamoceně u oltáře bez ženicha? Jak se vyrovnáte s neplodností, když strašně toužíte po dětech? Vážně chcete jít do svatebních šatů až ve čtyřiceti? A co dělat, když máte mladšího a hodného partnera, ale sama o sobě víte, že jste sobec

Berte to jako inspiraci.

Související články

Další články