Trendy tagy Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami

Nejnovější kauzy

Večerku v Praze museli uzavřít: Všude hnus, který ohrožoval zdraví zákazníků

Večerku v pražských Vršovicích museli uzavřít.
Zdroj: Státní zemědělská a potravinářská inspekce
+ Další 2 fotografie
Kvůli neskutečně zanedbané hygieně museli inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) uzavřít obchůdek s potravinami v pražských Vršovicích. Na úklid provozovatelé večerky v ulici Ruská kašlali natolik, že byla ohrožena bezpečnost potravin, a tudíž i zdraví zákazníků.

Kontroloři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) si došlápli na večerku v pražských Vršovicích. V obchůdku na ně čekala neskutečná špína a hnus, který by bez okamžitého zásahu inspektorů mohl ohrozit zdraví zákazníků.

Provozovnu proto neprodleně uzavřeli. Mezi hlavní nedostatky patří zejména fakt, že v prostorách se skladovaly i předměty, které mohou ovlivnit kvalitu nebo bezpečnost potravin. Ty byly zároveň rovněž nevhodně skladovány. Velikost prostor pro jejich skladování navíc neumožňovala správnou hygienickou praxi.

Dále inspektoři narazili na nečistoty na stěnách, podlaze i regálech a chladicích zařízeních. V obchodě také docházelo k hromadění odpadů.

Kontroloři provozovnu nechali zavřít už koncem dubna, o nálezech však informovali až nyní. Majitelé dosud nedostatky neodstranili a soudě dle fotek jim to ještě pěknou chvíli zabere. Ve večerce tak zákazníci dalších pár dní nenakoupí.

Související články

Další články