Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Počasí

Nejnovější kauzy

Ve Wu-chanu jsou uvěznění i dva mladí Češi: Nesmějí opustit město kvůli koronaviru

Zdroj: Profimedia.cz
Nebezpečí
Čínská vláda uzavřela město Wu-chan kvůli rychle se šířícímu koronaviru. Nikdo nesmí opustit brány města, které má jedenáct milionů obyvatel. Zůstali tam uvězněni i dva čeští studenti. Na Twitteru o tom informoval ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD).

Číně propukl tajemný koronavirus, který si vyžádal už 17 lidských životů. Čínská vláda se rozhodla zakročit a uzavřela hlavní město provincie Chu-pej. Wu-chan obývá jedenáct milionů obyvatel a nikdo z nich nesmí opustit hranice města. Uzavřený je i více než šestimilionový Chuang Kang. Celkově je v karanténě neuvěřitelných 20 milionů lidí.

Čeští studenti

Ministr zahraničí Tomáš Petříček na svém twitterovém účtu uvedl, že se ve městě, které je aktuálně izolováno od zbytku světa, nachází i dva čeští studenti.

„Až do odvolání doporučujeme necestovat do čínského města #Wuhan kvůli #koronavirus. Pokud jedete do Číny, vyhýbejte se místům, kde se shromažďuje větší množství lidí, a maximálně dbejte na hygienu. Ve Wuhanu jsou aktuálně 2 čeští studenti, jsou v pořádku a jsme s nimi v kontaktu,“ napsal ministr.

Jedním ze studentů je jednadvacetiletý Daniel z Ostravy.

Uzavření města

Vláda se snaží zabránit rozšíření nákazy tím, že uzavřela celá města. Od čtvrtečního dopoledne přerušují ve Wu-chanu veřejnou dopravu. Žádné vlaky, autobusy, metra ani trajekty nebudou přijíždět do města ani ho opouštět. Stejně tak v ostatních uzavřených oblastech.

Dočasně budou pozastaveny i veškeré letecké spoje směrem z města. Čína oznámila, že budou uzavřena další dvě města.

Související články

Další články